7171. Ezeknek az állatoknak a tartása engedélyköteles hazánkban
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
A munkánk során, de a hétköznapi teendők sokaságában is gyakran elveszettnek érezzük magunkat. Amikor egy-egy eseménydús szakasz előtt állunk, elborzaszt a teendők hada, és utólag látjuk, mennyivel egyszerűbben is szervezhettük volna.
A ló egészségének megőrzése összetett feladat, amely odafigyelést, rendszerességet és megfelelő tartási, etetési és állatorvosi gondozást igényel. Adunk néhány tippet hozzá!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
A teknősöknél az étvágytalanság általában betegség jele, amely sok esetben aluszékonysággal (bágyadtsággal) párosul. Mindenképpen javasolt szakemberrel (állatorvossal) felvenni a kapcsolatot, aki a fizikális vizsgálat és a kórelőzményi adatok tükrében diagnosztizálni tudja az esetleges elváltozásokat, kórképeket. A megfelelő kondícióban lévő állatok a külső hőmérséklet kedvező vagy kedvezőtlen irányú változásait érzékelni tudják, így a külső hőmérséklet csökkenésére aktivitásuk és így anyagcseréjük intenzitásának lassulása következik be. A teknőstartás sarkalatos pontja egyébként a teleltetés, amely a megfelelő szaporodási ciklus beindítását célozza. Ezzel kapcsolatban azt kell ismerni, hogy azok az egyedek jutnak csak a téli nyugalmi periódusba, amelyek elegendő zsírszövet-tartalékkal rendelkeznek, külső és belső élősködőktől mentesek és megfelelően előkészítették őket erre a fázisra. A teknősök EKG-vizsgálatával lehet eldönteni azt, hogy a kérdéses egyed elpusztult vagy csak a téli nyugalmi periódus állapotában van.
Úgy tudom, a vedlések alkalmával kinő az elvesztett láb. A hőmérséklettel kapcsolatban tudni kellene pontosan, hogy milyen rákfajról van szó és ez milyen körülményeket kedvel. Ezt az állatkereskedésben - jobb esetben - meg tudják mondani.
Biztonságosabb külön tenni őket, mert ha zavarja az anyát a másik nőstény, akkor akár a kicsiket is bánthatja (kannibalizmus!) és talán a másik nőstény is agresszív lehet velük szemben.
Sajnos nem tudom megmondani, lesz-e baja, mert ez függ a megevett mennyiségtől is. A növény egyébként mérgezőnek számít.
Epilepsziának tűnik. Állatorvoshoz kell menni vele, hogy elkezdhessék a megfelelő gyógyszeres kezelést. És sajnos az epilepsziának súlyos következménye is lehet!