7171. Ezeknek az állatoknak a tartása engedélyköteles hazánkban
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
A munkánk során, de a hétköznapi teendők sokaságában is gyakran elveszettnek érezzük magunkat. Amikor egy-egy eseménydús szakasz előtt állunk, elborzaszt a teendők hada, és utólag látjuk, mennyivel egyszerűbben is szervezhettük volna.
A ló egészségének megőrzése összetett feladat, amely odafigyelést, rendszerességet és megfelelő tartási, etetési és állatorvosi gondozást igényel. Adunk néhány tippet hozzá!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
Verekednek. Nem olyan, mintha verekednének, hanem ténylegesen verekednek és harcolnak egymással. Én külön tenném őket, mivel kárt is tehet egymásban. Nem számít, hogy testvérek, mára már ivarérett felnőtt állatok lettek és "rivalizálásos" harc megy közöttük.
A két fajta között elég nagy különbségek vannak. Bár látszólag kistestű, szőrős ebek, mindkét fajtának a sztenderd leírása különbözik egymástól. A két fajtáról leírásokat az alábbi honlapon talál. Ha egy ilyen pároztatás mellett döntenének, a kiskutyák mind keverékek lennének.
Ha a férje tényleg allergiás a kutyaszőrre, nincs lehetőségük kutyát tartani lakásban. Megoldás lehet az, hogy udvarban, kertben tart kutyát vagy meztelen kutyát vesz (kínai, perui meztelen kutya).
Miért kellene eladni? Valószínűleg leszakadt a karma. Lehet, hogy kinő majd, de előfordulhat, hogy nem. Ettől még teljes értékű madár :) és szerintem különösebb tennivaló sincs vele.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.