7171. Elképesztően cuki rókakölyök érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Egy két hónapos nőstény farm rókával gazdagodott a Budakeszi Vadaspark. Ellie-vel, a rókakölyökkel hétfőtől találkozhatnak a látogatók a kisragadozó kifutóban.
Egy két hónapos nőstény farm rókával gazdagodott a Budakeszi Vadaspark. Ellie-vel, a rókakölyökkel hétfőtől találkozhatnak a látogatók a kisragadozó kifutóban.
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
A hatása nem vész el, de ha utálja az ízét, akkor porrá zúzva sem fogja szívesen megenni. A májkrémbe vagy olajos halba keverés sokszor beválik.
Láttam már "reménytelen" esetet, olyan kutyust, aki sosem szokta meg a cicák jelenlétét. Azért ez ritka. Többnyire sikerül a barátkozás. Fontos az első élémény, nehogy nagy rohanás, üldözés törjön ki első alkalommal. Egyébként érdemes rájuk bízni a dolgot és csak a háttérből figyelni, nem közbeszólni!
A vizet elég hetente cserélni abban az esetben, ha megfelelő szűrő működik az akvaterráriumban. A szűrőnek óránként legalább 5-6 szor át kell szűrnie a teljes vízmennyiséget. Nyers hús, máj etetését a tisztítás napjára kell időzíteni, vagy kisebb terráriumban kell őket az etetés idejére áttenni.
Vannak olyan szőr-/bőrtápláló folyadékok, tabletták, amik serkentik az új szőr növését és ezzel gyorsítják a régi szőrök levedlését. És persze a gyakori kefélés.
Valóban igaz, hogy nem hangos, rikácsolós fajta, hangja kecske mekegéséhez hasonló (nevét is innen kapta). Hogy a legcsendesebb-e, arra nem tudnék pontos választ adni.