7171. Ezeknek az állatoknak a tartása engedélyköteles hazánkban
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
A munkánk során, de a hétköznapi teendők sokaságában is gyakran elveszettnek érezzük magunkat. Amikor egy-egy eseménydús szakasz előtt állunk, elborzaszt a teendők hada, és utólag látjuk, mennyivel egyszerűbben is szervezhettük volna.
A ló egészségének megőrzése összetett feladat, amely odafigyelést, rendszerességet és megfelelő tartási, etetési és állatorvosi gondozást igényel. Adunk néhány tippet hozzá!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
A tollak a következő vedléssel fognak cserélődni.
A kan kutyák általában 6-7 hónapos kortól ivarérettek, az egyes fajták között lehetnek eltérések. A fedezést a tenyészérettségtől kezdhetik el, amely kb. 1 éves kora után kezdődik.
Az ausztrál laposfarkú papagájokra jellemző a már korábban a nimfapapagájok esetében említett "szárnycsík", vagyis a tojó ivarú madarak szárnyának fonákoldalán szabályos vonal mentén fehér, vagy sárga pettyek láthatók minden tollszáron. A képek nagyon kicsi felbontásúak, így ivarmeghatározásra alkalmatlanok. A jobb oldali madár talán hím, de sajnos egy hibrid (sápadtfejű x keleti rozella), így lehetséges, hogy nem ivarképes. A balodali madár a keleti rozella un. rubin színváltozata, amely tulajdonság megnehezíti a szemrevételezés alapján történő ivar beazonosítást.
Kedves Kérdező! A 14 nappal túlhordott vemhesség valóban kissé hosszúnak tűnik, ultrahangvizsgálattal kellene tisztázni a kiskutyák fejlettségét. Ehhez sajnos a tulajdonosnak is hozzá kellene járulnia a dologhoz. Ha viszont nem vemhes a kutya, akkor elsősorban álvemhességre lehet gondolni, amit gyógyszeresen kezelni kellene.