7176. Tartható-e együtt a teknős halakkal?
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
A kutyád nem csupán házikedvenc, hanem társ, családtag és hűséges barát is. Éppen ezért teljesen természetes, hogy a legjobbat szeretnéd neki, különösen az egészségét illetően. A kiegyensúlyozott, minőségi táplálkozás kulcsszerepet játszik abban, hogy hosszú és boldog életet élhessen.
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Ahogy megérkezik a melegebb idő, mindenki számára elérkezik a pillanat, hogy felfrissítse ruhatárát és sétára induljon a napsütésben. Te hogyan választasz cipőt ilyen alkalmakkor?
Szerintem valami galiba történhetett a lepóval. Úgy tudom, hogy petét raknak és ősszel el is pusztulnak, majd tavasszal kikel az "utód". (Már ha jól tudom.. :)) Én rábíznám a természetre, vagy legfeljebb bevinném valami fagymentes barlangba vagy pincébe, hátha mégis túléli. Ennél biztosan szakszerűbb infókat is lehet találni a Google segítségével :)
A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Azt tanácsolom, hogy ne csak szárított hallal etesd őket, hanem keress nekik olyan eledelt, amelyik lesüllyed a vízben (pl. tubifex).
Szerintem az állat forgalmazójának (állatkereskedés) kell a megfelelő engedélyeket bemutatni, átadni, amikor ilyen állatot vásárolunk. Így nyilván az ár már tartalmazza a beszerzési költségeket is. Egyébiránt (a téma bonyolultsága miatt) például a következőket javasolnám elolvasni az interneten: http://www.teknos.hu/torv/81998.htm http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=1967
Elképzelhető, hogy beteg a kiscica (soványodik, nem eszik...), biztonság kedvéért ezért el kellene vinni állatorvoshoz, amíg még nem késő. Nem hinném, hogy ilyen fiatal korban már válogatós lenne a kiscica és ezért nem akarna enni...