7176. A lopás jogi megítélése
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
A mai vállalkozások számára az a legjobb stratégia, ha minden lehetséges módon megkülönböztetik magukat a versenytársaktól. Az egyik ilyen megoldás lehet az egyedi ragasztószalag használata.
A kaprófa (vagy más néven "karomfa", "kaparófa") a macskák számára több szempontból is hasznos és fontos eszköz. De milyet válasszunk?
Az akvárium megvilágítása kulcsfontosságú a benne élő halak egészsége, a növények fejlődése és az esztétikus megjelenés szempontjából is.
Új hímoroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe, miután Maksimust, a korábban az állatkertben élő 15 éves oroszlánt 2024-ben el kellett altatni rossz egészségi állapota miatt.
Sajnálom, de ezek alapján én biztosan nem tudok mondani véleményt. Még az is lehet, hogy semmi baja nincs a kutyájuknak. A leírt labor dolgok nekem zavarosak, sejtésem szerint ezek nem Magyarországon készült vizsgálatok (mások a rövidítések, ill. a mértékegységek). Csatolás viszont nem érkezett, így a többi értéket sem tudom megnézni ill. véleményezni.
Kedves Erika! Bőrgyógyászati szakrendelésre kellene elvinni. Valószínűleg allergiás a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ki is allergiás kire? Mi a macskákra vagy fordítva? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Valamilyen bőrdaganat. Hogy mi, azt sok az eltávolíttatás után szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni. Sok-sok olvasnivalő a bőrelváltozásokról itt: Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek Bőrbetegségek tünetei és kezelése homeopátiás szerekkel Akrális bőrgyulladás (vadhús) kutyáknál Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Mindenképp azt javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiával foglalkozó kollégát és vizsgálják meg a kutyust!
A dudorokról vizsgálat nélkül semmit sem lehet mondani! Ahhoz, hogy ezen segíteni lehessen és meg lehessen gyógyítani, mindenképpen alaposa állatorvosi vizsgálatra van szükség, ezt nem lehet megúszni. Az, hogy a kutya hamis, harapós, nem lehet ellenérv, ha előre szólnak az állatorvosnak, hogy a kutya ilyen, erre van illetve lehet megoldás. Sok mindent ki lehet találni arra, hogy kapjon például egy kábító injekciót, amitől fél órára vizsgálható lesz. Az ő érdeke is ez.