7176. 6 tipp az akvárium helyes megvilágításához
Az akvárium megvilágítása kulcsfontosságú a benne élő halak egészsége, a növények fejlődése és az esztétikus megjelenés szempontjából is.
Az akvárium megvilágítása kulcsfontosságú a benne élő halak egészsége, a növények fejlődése és az esztétikus megjelenés szempontjából is.
Új hímoroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe, miután Maksimust, a korábban az állatkertben élő 15 éves oroszlánt 2024-ben el kellett altatni rossz egészségi állapota miatt.
Összegyűjtöttünk 10 különféle stílusú és műfajú könyvet, amelyekben állatok a főszereplők – van köztük klasszikus, modern regény, ifjúsági irodalom és allegória is. Te olvastad már őket?
Te tudod milyen állat a nyaktekercs és mit kell róla tudni? Ha nem, akkor olvasd el cikkünket!
A C-vitamin fontosságát manapság már aligha kell taglalni. De vajon tényleg tudjuk, hogyan lehet a legtöbbet kihozni ebből az esszenciális tápanyagból?
Sokan küzdenek hasonló problémával. Legtöbben ki sem mernek menni az utcára, nehogy megharapjon valakit. Azt ajánlom, keresse meg a legközelebbi kutyaiskolát, vagy amelyik szimpatikus. Ott segítenek majd, hogy a kutya közömbösen viselkedjen a többi fajtársával. Sok türelem és következetesség kell hozzá, de a legtöbb esetben nem reménytelen. A megoldáshoz mindenféleképpen kutyához értő társaságra van szükség. Az utcán nem lehet megoldani. A 3 éves kutya, amelyik nem volt hozzászoktatva a közösséghez, egyébként sem játszik már a többi kutyával.
A macska vemhességi ideje: 60-64 nap. Átlagos alomszám 3 kölyök, ezt nem igazán befolyásolja, hogy első fialás vagy sem.
Ha van lehetősége, játsszon sokat nyílt víz közelében. A játék során néha be lehet csalni a sekélyebb vízbe. Ha labdázik, néha beljebb dobni a lábdát, vagy a gazda lépkedjen a vízbe. Fokozatossan hozzá szokik majd, hogy a víz nem jelent rosszat. Kényszeríteni semmiféleképpen nem szabad.
A kutyaújságban meghirdetett kiállításokra a mellékelt nevezési lap és a nevezési díj befizetésével lehet nevezni. A startszámot, a kiállítással kapcsolatos időpontokat postán kiküldik vagy a helyszínen kapja meg a katalógussal együtt, a visszaigazolás felmutatása után. A kutyákat már egész kis korban lehet kiállításra vinni és nevezni. A tenyésszemlével kapcsolatban is ez a helyzet. Érdemes az adott fajtaklubnál érdeklődni. Fontos lenne, hogy egy-két kiállításra kimenjen kutya nélkül és nézze meg, mivel jár egy kiállítás, beszélgessen a résztvevőkkel.
A kutyával foglalkozó újságokban, és a neten sok kutyapanzió hirdet. Beszéljen velük telefonon, nézze meg, hogy milyen körülmények között tarják a kutyákat, és az alapján döntsön.<p>Inkább az elhelyezés az elsődleges, még ha egy pár kilométerrel többet is kell utazni.