7176. Tartható-e együtt a teknős halakkal?
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
A teknősök és halak együtt tartása elvileg lehetséges, de számos kihívással jár, és nagyon körültekintő tervezést igényel. Mutatjuk mire kell figyelned!
Magyarországon kengurut tartani lehetséges, de szigorú feltételek mellett, mivel a kenguru különleges, egzotikus állatnak minősül. A tartásukhoz jogi, állatvédelmi és szakmai előírásokat is be kell tartani.
A kutyád nem csupán házikedvenc, hanem társ, családtag és hűséges barát is. Éppen ezért teljesen természetes, hogy a legjobbat szeretnéd neki, különösen az egészségét illetően. A kiegyensúlyozott, minőségi táplálkozás kulcsszerepet játszik abban, hogy hosszú és boldog életet élhessen.
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Ahogy megérkezik a melegebb idő, mindenki számára elérkezik a pillanat, hogy felfrissítse ruhatárát és sétára induljon a napsütésben. Te hogyan választasz cipőt ilyen alkalmakkor?
A páncélpuhulást legjobb megelőzni megfelelő étrenddel: a teknős táplálékának kb. 90%-át alkossák lágyszárúak (pl. pitypang, lóhere), ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma. Mivel már kialakult a páncélpuhulás, ilyenkor már nehezebben kezelhető, a teknőst mindenképpen állatorvoshoz kell vinni! Kalcium és D-vitamin injekciót fog kapni. Az UV-lámpáról megoszlanak a vélemények, mindenesetre érdemes vagy naponta napoztatni vagy UV-lámpát használni.
Több kérdést tett fel, lássuk sorjában: a macskák egy része, különösen a hosszú szőrűek (így a perzsa főleg) hajlamos a lenyalt szőrt rendszeresen visszaöklendezni, visszahányni. Ez egy olyan folyamat, amit nem lehet megakadályozni és jobb is, ha kijön a cicából. Lehet azonban olyan speciális száraztápokat kapni, amelyekben van szőroldó adalék, és lehet adni szőroldó pasztákat is. Ezek rendszeres használata sokat segíthet a helyzeten. Sok macska kifejezetten válogatós, ha megszokott egyféle ennivalót, nem szívesen eszik meg mást. Nem kell erőltetni, a száraztápok, ha elég vizet ihat hozzá, alkalmasak a teljesértékű etetésre. Az oltások konkrét árát ott kell megkérdezni, ahol be akarja oltatni, mert ebben nagy eltérések lehetnek. Ugyanez a helyzet a kivizsgálás árával is, bár szerintem erre nem nagyon van szükség.
Jobb lenne a madarakra hagyni, hogy eljussanak a sikeres költésig. A keltetéshez, kézzelneveléshez beruházás (keltetőgép, táp) szükséges, és nem ártana némi tapasztalat sem. A tojásrakást követően ne adjanak a hullámospárnak sem lágy-, sem zöldeleséget, mivel ezek újabb tojásrakásra késztethetik. A kelés előtt pár nappal lehet kevés lágyeleséggel felkészíteni őket a fióka nevelésre.
Mint említette, a tünetek hátterében akár cukorbetegség is lehet, de persze más is (pl. gennyes méhgyulladás). Mielőbb ki kellene deríteni, mi van a háttérben, mert az állat élete is veszélyben foroghat. Erre a legjobb megoldás, ha sürgősen felkeresik a kezelő állatorvosukat!
Egyévesen a kutya elvileg már ivarérett. A herék "működédét" spermavizsgálattal lehet elbírálni. Ezügyben keresse fel állatorvosát.