7181. 10 könyv, amiben állatok a főszereplők
Összegyűjtöttünk 10 különféle stílusú és műfajú könyvet, amelyekben állatok a főszereplők – van köztük klasszikus, modern regény, ifjúsági irodalom és allegória is. Te olvastad már őket?
Összegyűjtöttünk 10 különféle stílusú és műfajú könyvet, amelyekben állatok a főszereplők – van köztük klasszikus, modern regény, ifjúsági irodalom és allegória is. Te olvastad már őket?
Te tudod milyen állat a nyaktekercs és mit kell róla tudni? Ha nem, akkor olvasd el cikkünket!
A C-vitamin fontosságát manapság már aligha kell taglalni. De vajon tényleg tudjuk, hogyan lehet a legtöbbet kihozni ebből az esszenciális tápanyagból?
A sziámi macskához illő név lehet elegáns, különleges vagy akár játékos is, hiszen ezek a macskák kifinomult megjelenésűek, intelligensek és sokszor nagyon beszédesek.
Magyarországon 2025-ben az állatok tartására vonatkozó jogszabályok szigorúan szabályozzák, hogy mely fajok tartása engedélyköteles. Mutatjuk melyek ezek!
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.