7181. Meddig él az uszkár?
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Ahogy megérkezik a melegebb idő, mindenki számára elérkezik a pillanat, hogy felfrissítse ruhatárát és sétára induljon a napsütésben. Te hogyan választasz cipőt ilyen alkalmakkor?
Manapság egyre többen fordulnak az egyediség iránti vágyukkal a faliképek irányába. Azon gondolkodott már valaha, hogy milyen hatást érhet el saját fotókból készült vászonképekkel?
A második világháború után Japán új lendületet vett, ahogy az ország igyekezett talpra állni. Az innováció és az újjáépítés szelleme különféle iparágakban nyilvánult meg, ám a járműipar különösen dinamikusan fejlődött.
Amikor a világítástechnika legújabb trendjeiről beszélünk, a LED szalagok mindig előtérbe kerülnek. Nem véletlenül, hiszen ezek a sokoldalú eszközök fantasztikus lehetőségeket kínálnak – csak tudni kell jól használni őket. De milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőlük?
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.