7186. Adhatunk-e epret kedvencünknek?
Itt az eperszezon, de vajon adhatunk-e kutyánknak, macskánknak, nyuszinknak belőle?
Itt az eperszezon, de vajon adhatunk-e kutyánknak, macskánknak, nyuszinknak belőle?
Az elmúlt években a videojátékok világa átalakulóban van, az online játékforgalmazás pedig ebben kulcsszerepet játszik. De vajon mekkora hatással vannak ezek a változások a játékkonzolok piacára?
A modern marketingstratégiák világában elengedhetetlen, hogy a cégek olyan megoldásokat keressenek, amelyek egyszerre hasznosak és környezettudatosak. Egy jól megválasztott ajándéktárgy nemcsak az adott vállalat imázsát erősíti, de praktikus és fenntartható is.
Te mit gondolsz, milyen eszközök szükségesek a munkavégzéshez, ha nagy, nehezen mozgatható tárgyakat kell megmozgatni?
Mire számíthatsz, ha mopszt szeretnél? Fajtajellemzők, gyakori betegségek, jó tanácsok egy helyen. Tudatos gazdiknak ajánlott útmutató.
Kedves Érdeklődő! Természetesen nem tesz jót neki, de az kérdés, hogy abból, amit összerágott mennyit nyelt le. Általában keveset nyelnek le belőle, de ez nem tudható pontosan. Ha másnap furcsának látja a hörcsögöt, vigye el egy állatorvoshoz, mert akkor valószínűleg kritikus mennyiségűt nyelt le belőle. Ha nem látja furcsának, valószínűleg semmi baja. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Valószínűleg foggyökér tályog lehet a leírás alapján. Fogászati röntgenvizsgálattal lehet diagnosztizálni.
Sajnos ezt így nehéz lesz kibogozni.... A kutyájával sok minden történhetett az idő alatt, amíg rá nem találtak. Az, hogy nincs rajta látható sérülés, nem zárja ki azt, hogy esetleg mégis érte valami baleset. De lehet, hogy megverték, vagy másik kutyákkal volt nézeteltérése. Ha olyan tünetei vannak, hogy "alig bír menni, alig bírja magát felemelni", akkor azért csk lehet valami komolyabb baja, amit azért jó lenne mielőbb megtalálni. Azt írta, hogy már 2 álatorvos látta és vizsgálta, de azt nem, hogy konkrétan mi történt vele a vizsgálatok alkalmával? Csak megnézték, megtapogatták, vagy végeztek valami más vizsgálatotis? Egy röntgen például sokat mondhatna. (Akár arról is, hogy valóban van-e valami a tüdejével?) Szóval, a leghasználhatóbb tanácsom az, hogy keresni kell egy olyan állatorvos, egy olyan rendelőt, ahol hajlandóak nagyon alaposan megvizsgálni (kivizsgálni) a kutyát.
Emailben nem fogunk tudni segíteni. Olyan állatorvoshoz vigye a kutyát, akiben megbízik, és fogadja el a diagnózisát és kezelése javaslatát.
Az eredetileg feltehetően hiánybetegségből (ásványianyag, vagy fehérje)kialakult probléma rögzült rossz szokásként. A megoldás lehet drasztikus módon csőr visszavágás, vagy visszasütés, de inkább javasolnám un. csőrgyűrű beszerzését. Ez megakadályozza a csőrkáva összezáródását, így a táplálék felvételében nem zavarja a baromfit, viszont a másik tollát nem bírja megfogni, így kicsípni sem. A tollazat teljes regenerálódásával fokozatosan levehetők a gyűrűk, a legtöbb madár ekkor már nem bántja a másikat. Amelyik mégis, az viselheti a gyűrűt, akár élete végéig.