7186. Adhatunk-e epret kedvencünknek?
Itt az eperszezon, de vajon adhatunk-e kutyánknak, macskánknak, nyuszinknak belőle?
Itt az eperszezon, de vajon adhatunk-e kutyánknak, macskánknak, nyuszinknak belőle?
Az elmúlt években a videojátékok világa átalakulóban van, az online játékforgalmazás pedig ebben kulcsszerepet játszik. De vajon mekkora hatással vannak ezek a változások a játékkonzolok piacára?
A modern marketingstratégiák világában elengedhetetlen, hogy a cégek olyan megoldásokat keressenek, amelyek egyszerre hasznosak és környezettudatosak. Egy jól megválasztott ajándéktárgy nemcsak az adott vállalat imázsát erősíti, de praktikus és fenntartható is.
Te mit gondolsz, milyen eszközök szükségesek a munkavégzéshez, ha nagy, nehezen mozgatható tárgyakat kell megmozgatni?
Mire számíthatsz, ha mopszt szeretnél? Fajtajellemzők, gyakori betegségek, jó tanácsok egy helyen. Tudatos gazdiknak ajánlott útmutató.
Szerencsére az egészséges cicák hőszabályozása jó, így nem valószínű, hogy megfázik. Úgy látszik, cicája számára nagyon fontos a szabadság.
A magok több formában is etethetők, miközben változik szerkezetük, élettani hatásaik. A száraz magok etetése főként a könnyű tárolás miatt praktikus, míg vízben puhítva a félérett magokra hasonlítanak. Csíráztatva megsokszorozódnak a bennük lévő vitaminok és ásványi sók, a kipattanó bezöldült levél zöldeleségként etethető madarainkkal.
Sürgősen vigye állatorvoshoz!!! Valószínűleg sebészi beavatkozásra lesz szüksége, otthon nem kezelhető.
Az a "nagy fog": a szemfog. Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. Idestova 30 éve vagyok a pályán. Sok-sok butaságot hallottam már terjeszteni. Ez az "ilyen idős korban belehalnak a macskák, ha kipotyog a foguk" dolog azonban még nekem is új (akkor minden kölyökmacska elpusztulna a fogváltás idején). De nagyon tetszik!:) Akitől ezt hallotta, annak azt se higgye el, amit kérdez. Nem csak a többi "nagy foga", de a rágók is ki fognak potyogni!:)
Ez a fajta "vizesedés" a hasvízkór (ascites). Mindenekelőtt azt kellene tudni, hogy ezt mi idézi elő. Mert a háttérben lehet máj, vese vagy keringési probléma is. A kezelés ennek megfelelő. A tüneti kezelés (vízhajtás) mellett nem ártana oki diagnózisig eljutni.