7191. Meddig él az uszkár?
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Az uszkárok híresek hosszú élettartamukról és jó egészségükről, főleg ha megfelelően táplálják, rendszeresen mozgatják, és rendszeres állatorvosi ellátásban részesítik őket.
Ahogy megérkezik a melegebb idő, mindenki számára elérkezik a pillanat, hogy felfrissítse ruhatárát és sétára induljon a napsütésben. Te hogyan választasz cipőt ilyen alkalmakkor?
Manapság egyre többen fordulnak az egyediség iránti vágyukkal a faliképek irányába. Azon gondolkodott már valaha, hogy milyen hatást érhet el saját fotókból készült vászonképekkel?
A második világháború után Japán új lendületet vett, ahogy az ország igyekezett talpra állni. Az innováció és az újjáépítés szelleme különféle iparágakban nyilvánult meg, ám a járműipar különösen dinamikusan fejlődött.
Amikor a világítástechnika legújabb trendjeiről beszélünk, a LED szalagok mindig előtérbe kerülnek. Nem véletlenül, hiszen ezek a sokoldalú eszközök fantasztikus lehetőségeket kínálnak – csak tudni kell jól használni őket. De milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőlük?
A rágcsálók alapvető tulajdonsága az, hogy a metszőfogaik folyamatosan nőnek, és ezért az állatnak azt állandó rágással kell koptatnia. Ehhez megfelelő takarmány és körülmények kellenek. Ha ez nincs meg, a fogak nőnek, de ilyenkor igyekeznek olyan irányba tenni ezt, amerre van hely a növekedésükre. Ezért a furcsa irány. Nem nagyon tehetnek mást, fel kell keresni olyan állatorvost, aki az átlagosnál jobban ért a rágcsálókhoz, és kellő tapasztalata van az ilyen problémák kezelésében. Ilyen rendelések persze nincsenek minden településén az országnak, de azért akad egy-kettő, ami egy kisebb kirándulás keretében elérhető és felkereshető.
Megértem a fájdalmát és a kétségeit is. Önmagában a lágyéksérv bármikor műthető, de ha heregyulladással társul, akkor a beteget valóban elő kell készíteni, antibiotikummal, fájdalomcsillapítóval a másnapi műtétre. Hogy éjszaka mi történt csak feltételezéseim lehetnek a teljes kórlefolyás és tünettan hiányában, lehet hogy sérv kizáródott, lehet hogy rejtett szívhiba is állt a háttérben és heveny szívhalál vitte el a kutyust. Mindenesetre ez a folyamat biztosan nem 1 nap altat alakult ki, lehet hogy a végstádiumba került állatorvoshoz a beteg. Ilyen estekben kizárólag a kórbonctani vizsgálat válaszol minden kérdésünkre.
A kutyának szeparációs félelme van, és nincsenek kielégítve a korának megfelelő szellemi és fizikai igényei. Ha nem tudják biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket, akkor nem kell kutyát tartani. A tünet nem fajtaspecifikus.
A ´70-es években készült bádogtálcás ketrecek többségét ellátták néhány "oldalsínnel", amibe oldalanként egy 10-15cm magasságú üveglapot helyeztek, így a maghéjjak és más hulladék nem került ki a kalitból. Valami hasonlót lehetne "eszkábálni" például plexi, vagy polycarbonát lapokból, melyek fúrhatók, így egyszerűen és viszonylag esztétikusan is a kalit oldalára erősíthetők.
Az ultrahangos kullancs- és bolhariasztók semmit nem érnek, bármilyen kontrollált kísérletben próbálták ki őket, elbuktak. Én mindig egy nyakörvet (6 havonta) és mellette spot-on cseppeket (havonta) javaslok. Termékneveket azt hiszem, itt nem írhatok sajnos, de tény, hogy vannak kevésbé hatásos és hatásosabb cseppek a piacon, de természetesen ezek csak megfigyelések, és az eredményességük is helyenként és kutyánként változnak, tehát érdemes kipróbálni 1-2 terméket, és amelyik működik, azt használni.