716. Gazdit keresünk! (2009.05.11.)
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Nem csak a kutyák és a cicák szeretnek labdázni: egy ló is meglephet minket játékosságával!
A hangyatartás mellett sok érv szól: nem hangosak, nem hullik a szőrük, nem kell sétáltatni őket.
A papagáj is akkor boldog, ha hálás közönségnek énekel: többen körbeveszik, és mindenki vele együtt fütyüli kedvenc dalát.
Bármivel is eteted madaradat, táplálékát változatossá teheted különféle zöldségekkel és gyümölcsökkel, melyek nem csak ízletesek, de egészségesek is, s madaradnak akár szórakoztató elfoglaltságot is jelenthet ezek elfogyasztása. Lássuk, mik a legfontosabb tudnivalók!
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
Ha az állat egyébként tünetmentes, és normális mennyiségű vizeletet ürít, akkor az említett abnormális vizelési szokás általában pszichés eredetű. Akkor jelentkezik, ha idegen állat vagy új állat érkezik a megszokott környezetébe a cicának. Fenyítéssel vagy újabban kapható természetes alapú nyugtató hatású táplálékkiegészítőkkel lehet a rossz szokást megszüntetni. Ilyen pl. a NUTRI-CALM oldat mely állatpatikákban (pl. ANIVET) kapható, hatása 1-2 hét után jelentkezik.
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!
Nem tudok erre válaszolni, ezer oka lehet a kölykök elpusztulásának, és mindenféleképpen szükséges lett volna a hullák kórbonctani vizsgálatát elvégeztetni. Forduljon szakrendelőnkhöz bizalommal, talán tudunk segíteni, de természetesen meg kell vizsgálnunk az állatot.