716. Gazdit keresünk! (2009.05.11.)
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Gazdit keresnek a Mentsvár alapítvány kutyusai! Ha szeretnél kutyust, de még nem tudod milyet, érdemes megnézned őket, nagyon helyesek!
Nem csak a kutyák és a cicák szeretnek labdázni: egy ló is meglephet minket játékosságával!
A hangyatartás mellett sok érv szól: nem hangosak, nem hullik a szőrük, nem kell sétáltatni őket.
A papagáj is akkor boldog, ha hálás közönségnek énekel: többen körbeveszik, és mindenki vele együtt fütyüli kedvenc dalát.
Bármivel is eteted madaradat, táplálékát változatossá teheted különféle zöldségekkel és gyümölcsökkel, melyek nem csak ízletesek, de egészségesek is, s madaradnak akár szórakoztató elfoglaltságot is jelenthet ezek elfogyasztása. Lássuk, mik a legfontosabb tudnivalók!
A lakásban tartott kutya valóban több odafigyelést, sétát és játékot igényel, mint a lakásban egyedül tartott cica. A klausztrofóbia nem jellemző a macskákra, rendszerint jelzik, ha simogatást, foglalkozást igényelnek, egyébként a nap nagy részét pihenéssel, alvással töltik. Manapság számos olyan macskajáték, többszintes, karomkoptatóval is ellátott macskaház kapható, amivel le tudja foglalni magát a cica az egyedül töltött órák alatt.
Lehet, hogy bolhás. Többnyire akkor csinálják ezt. Kellene neki venni cseppentős bolhairtót (állatpatika!)! Ha mégsem múlik a vakaródzás, akkor azt javaslom, vigyék el állatorvoshoz.
Egyedfüggő, de szerintem hamar megszelídül. Pár nap, egy hét és ki sem lehet majd zavarni a gazdi öléből! Mindenképpen nyugodtság és türelem kell hozzá, nem szabad erőltetni a barátkozást, rá kell hagyni a macsra a kezdeményezést. A macskák ilyenek!
Szerintem átvette a házőrző szerepet és mivel fél, folyamatos ugatásával próbálja jelezni, hogy ő ott őrzi a házat.
Szerintem nem igaz! Azért lehet ez a tévhit, mert általában benti cicákról van szó, ritkán mennek ki és akkor sem merészkednek messzire. Ha tartósan kinti életmódot folytatnának, ők sem lennének "különbek" :) És láttam én már csavargástól rendesen lepusztult sziámi cicát!