7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tiszta a kép, hogy mi is pontosan a kutyájuk problémája. Gyanítom, hogy a hallójárat beszűküléséről van szó, ami az idült gyulladás következménye lehet. Azt tudnám ajánlani, hogy távolból történő megoldás keresés helyett hozzáértő állatorvosnak kellene a kutyát megmutatni, de nem akkor, amikor legközelebb hazajön külföldről, hanem minél előbb.
Kedves Gazdi! A 8 éves palotapincsi már nem fiatal, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, mert nehéz lenne látatlanban megtippelni, hogy miért nem találja a helyét.
A por ltt nem ér sokat (meg lenyalhatja), nyakörv adható 3 hónaposnak, féreghajtás, alapos bolhairtás után. amennyiben nem vakarózik, begyógyula seb. Üdv
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Üdvözlöm, A lényeg az lenne, hogy a takarmányunk kb. 90% a fagyasztott kishalból álljon. Ha ez nem megoldható, jobb ha inkább nem kapnak minden nap... de szárított eleséget ne kapjanak ilyen sokat, mert az nem megfelelő nekik. -Éva