7201. Mit tegyünk, ha eltűnt a cicánk?
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
A városi kerékpározás ma már több, mint életstílus, egyfajta környezeti döntés is. Egyre többen választják a bringát autó helyett, de ettől még nem mondanak le a digitális kapcsolatról. A biciklis telefontartó egy olyan kiegészítő, ami kényelmes, biztonságos és még a környezetvédelemhez is hozzátesz, ha jól használjuk
Maláj tornyoscsigaA háza színezete csíkos, hosszúkás csúcsban végződik, és teljesen zárható. Az egyik legjobb algaevő és koszeltávolítók, mivel ormányos szájukkal könnyedén hozzájutnak az ennivalóhoz, bárhol is legye az, csak nagyon ritkán tesz kárt a növényekben. Ha kevés a táplálék az aljzatba fúrják magukat, így segítenek az aljzat szellőztetésében is. A kúpos csigák váltivarúak, így önmagukat is meg tudják termékenyíteni, elevenszülők, 2-3 hetente 3-4 kicsit hoznak a világra. A csigák a megtermékenyített tojásaikat egyfajta szülőzacskóban tartják, és a megtermékenyítés után kb. 10 nappal jönnek világra a kis csigák. A fiatal kúpos csigák a vízfelszínen lebegve kutatnak élelem után. Ekkor még olyan kicsik, hogy fent tartja őket a vízfelhajtóereje. A házuk kemény, mivel kivonják az ásványi anyagokat az aljzatból. Nappal rejtőzködő életet él többnyire az aljzatban fúrja magát, vagy az aljzaton vannak, éjszaka viszont felmásznak, ekkor lehet őket megfigyelni a felszín közelében. A megfelelő tartási körülményeket sok kis csigával hálálják meg, 2-3 hetente akár 3-4 kicsit is szülhetnek, jól lehet a szaporodását kontrollálni. Jó vízminőséget igényel. 24-28°C-os vízben érzi magát a legjobban. A víznek nem kell túl lágynak lennie, mivel a háza lyukacsossá válik. A sérülésveszély miatt nem lehet a vízben éles vagy durva kő. Igényes a víz minőségére, rossz minőségű vízben a felszínre jöhetnek, vagy tömegesen elpusztulhatnak.
Kedves Timi! A szoptatás két hétig tart, ekkor a kisnyulak már megpróbálnak szilárd táplálékot is fogyasztani. A harmadik héttől előmerészkednek a fészekből. Kisnyuszik táplálása >> Mivel és hogyan etessük a nyulat? >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >>
Adagolásnak megfelelő az 1g/1l ivóvíz legalább 5 napon keresztül. Érdemes lenne a teljes állományt kezelni.
Ha 2 napon belül nem ürült ki a széklettel akkor gyorsan állatorvshoz kell vinni,mert ha esetleg bélelzáródást okoz annak nagyon súlyos következménye lehet.
Nem itatnám vele az állataimat, de azt javaslom, próbálja meg felvenni a kapcsolatot az Országos Állategészségügyi intézet toxikológiai osztályával, és kikérni az ő véleményüket.