7201. Mit tegyünk, ha eltűnt a cicánk?
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
A városi kerékpározás ma már több, mint életstílus, egyfajta környezeti döntés is. Egyre többen választják a bringát autó helyett, de ettől még nem mondanak le a digitális kapcsolatról. A biciklis telefontartó egy olyan kiegészítő, ami kényelmes, biztonságos és még a környezetvédelemhez is hozzátesz, ha jól használjuk
Igen, nyugodtan használja.
Oka lehet gombás fertőzés is, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát...
Frontline vagy Effipro spray használható egészen pici cicákra is. Hatásaszintén 1 hónap. Azzal fújják le, majd később elhasználják a spot on készítményt.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése.. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak!
Kedves Lilla! A képen egy súlyos felfekvés látszik. A testet borító foltok biztosan más eredetűek. A kutyuskának szüksége van egy alapos kivizsgálásra (laboratóriumi vizsgálatok: hormonok, bőrkaparék), hogy megtudjuk mi a baja és mivel kezeljük,hogy meggyógyuljon. El kellene vinni éllatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc