7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Azt javasolnám mutassa meg másik kollégának is. Lehet mérgezés, bélelzáródás, vagy akár fertőzés is okozhatja.
Kedves Erika! Az Ön által leírtak alapján feltételezhető, hogy az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről lehet szó. Ez főként pszichés hatásra (pl. izgalom, félelem, öröm) fellépő fulladásszerű köhögéssel, krákogással járó tünetegyüttes. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy röntgen ill. egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. De, mivel idősebb kutyusról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu, info@kimintvet.hu
A nagy testű kutyáknál gyakran kialakuló felfekvés és mintha rajta egy szemölcs szerű növedék nőne.Ha zvarja, le lhet operáltatni és szövettani vizsgálatot kérni, de valószínűleg jóindulatú szövetszaporulatról van szó. Én valami puhító kenőccsel kenegetném, hogy ne repedezzen ki a kemény bőr. (pl. Körömvirág balzsam). Elmúlni nem fog.
Gondolom, nem lóg ki a csont a bőr alól, tehát nem traumás sérülésről van szó... Ha pedig ez a helyzet, akkor ez nem számít kórosnak. Nem fog eltűnni, elmúlni, de ha fájdalmas, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.
Első körben egy mellkas röntgen és esetleg egy szív ultrahangos vizsgálat jön szóba, ami koránt sem ilyen összeg. Ha esetleg semmi eltérést nem találnak, lehet egy endoszkópos vizsgálat is, az már tényleg altatásban. Légúti váladékból vett minta laborvizsgálatával az már kicsit drágább vizsgálat. azt csak akkor kérném, ha nincs diagnózis és a kezelésekre sem reagál. Szóba jöhet még allergiás eredetű aszthma szerű roham is. Az gyógyszeres kezelésre reagálni szokott.