7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Kedves Gazdi! 6-8 hetes kor után már lehet próbálkozni, részletek ebben az cikkben: Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel?
Bőrdaganatnak látszik, amit műtétileg el kellene távolítani. Szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni, milyen típusról van szó. Ha nem is rosszindulatú , annak egy megelőző állapota lehet. Nedvedzik sérülékeny, vérzékeny. Minél előbb forduljon állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A hasüregben levő rejtett herét el kell távolítani. Ez a műtét a hasüreg megnyitását jelenti, ahogy a nőstény macskák esetében is. Az operáció utáni teljes gyógyulás kb. 1,5-2 hét. Üdvözlettel,
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy bőrkaparék vizsgálatot, ahol az esetleges rüh, szőrtüsző atka, gomba fertőzöttség kimutatható. Utána jöhet a gyógykezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu