7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Valószínűleg idegen szagokat hozott magával. Felügyelet nélkül ne hagyják őket együtt egyenlőre. Türelmet igényel az újra összeszoktatás. A macskák összeszoktatása
Kedves Gazdi! A leírása alapján a kutyusnak nagy valószínűséggel allergiás bőrgyulladása van. Minden otthoni próbálkozás kidobott pénz és nem oldja meg az állata szenvedését. Kérem vigye el állatorvosához vagy egy bőrgyógyász specialistához a kedvencét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem káros, ha kap nyers hús a macska, ez csak a gazdák múlik, hogy megteheti-e minden nap. A macskák nyers hússal való etetésének legfontosabb tudnivalói: a macskának szánt húst ajánlottan két, de maximum négy napig szabad a hűtőben tárolni (a hűtőd hőmérsékletétől függően). A hús többi részét fel kell porciózni és lefagyasztani. Bővebben: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/adjak-e-nyers-hust-a-cicamnak/4013/ Hogyan készítsünk cicánknak egészséges házikosztot? Receptekkel!
Kedves Gazdi! Valóban bűzmirigy gyulladásról lehet szó, bár mindenképpen javasolnék egy állatorvosi látogatást bármi, egyéb probléma kizárására. A bűzmirigy kinyomása nem invazív beavatkozás, árban is a legkedvezőbb beavatkozások között van, hamar elvégezhető, és nagy megkönnyebbülést hoz a kutyusnak. A kiújulás egyénfüggő, de az is előfordulhat, hogy többet nem jön elő! Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Lehet, hogy csak a stressz miatt nem eszik, de mutassa meg állatorvosnak. Van lehetőség folyékony táppal etetni, ha egyébként egészséges a kiskutya. Ezt is állatorvosnél v. állatpatikában lehet beszerzési. Próbálhatja még főtt hússal, levessel kínálni. Útmutató 8 hetes kiskutyához Mit egyen a kiskutya?