7206. Segítő kutyák és ESA-k: Mikor melyikre van szükséged?
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy új tanulmány belsőfül-vizsgálatokkal igazolja, hogy az Epicyon haydeni akkora volt, mint egy grizzly, és rókaszerű vadászmódszerrel élt elődeink között mintegy 16 millió évvel ezelőtt.
Sok kutya imádja a mogyoróvajat, de ha xilitet tartalmaz, nagyon veszélyes lehet. Megmutatjuk, mire figyelj a címkén, és hogyan készíthetsz házilag biztonságos változatot.
Marley bátran védelmezte gazdáját, és súlyos sérüléseket szenvedett
2 hónaposan még elég fiatal a macsek, így jó esély van arra, hogy "megjavuljon" és csak az alomba járjon elvégezni a dolgát. Ezt enyhe dorgálással is elősegíthetjük, ha nem így cselekszik, illetve dicsérettel, ha az alomba piszkított! Még egy lehetőség az állatpatikákban kapható "alomba szoktató spray" vagy helyhez szoktató spray használata. Ezzel a kívánt helyet befújva könnyebben odaszoktathatjuk kedvencünket.
Másfél-két éves korukban ajánlatos előszőr pároztatni, amikor már kifejlett cicák lettek.
A szuka viselkedése a szoptatáskori stresszel és vacoképítési kényszerrel függ össze. Nem valószínű, hogy magától elapad a teje, ha még élnek a kölykök, ezt nem is szabad elősegíteni. Ha viszont már elpusztultak, akkor a kutya tejelésének elapasztását ajánlom. Bromocriptin tbl. a megoldás, ezt állatorvossal kell felíratni, mellékhatásként pár napig hányás jelentkezhet, de ez gyorsan elmúlik. Ivartalanítani, amíg tejel, NEM SZABAD!!! Vetéltetőtabletta nem létezik, fogamzásgátló igen, de ezt a már befedezett szukának TILOS beadni. Ez csak a tüzelés felfüggesztésére vagy megelőzésére jó.
Külön "szoktatni" nem lehet, de nem is érdemes. Ha vizet szeretne inni, biztos hamar megtalálná az itatót, ez valószínűleg azért nem fordult még elő, mert elég sok lédús zöldség és gyümölcs van előtte.
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel. 2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó! 3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.