7206. Ezeréves hűség: kőkori kutyatemető Svédországban
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy új tanulmány belsőfül-vizsgálatokkal igazolja, hogy az Epicyon haydeni akkora volt, mint egy grizzly, és rókaszerű vadászmódszerrel élt elődeink között mintegy 16 millió évvel ezelőtt.
Sok kutya imádja a mogyoróvajat, de ha xilitet tartalmaz, nagyon veszélyes lehet. Megmutatjuk, mire figyelj a címkén, és hogyan készíthetsz házilag biztonságos változatot.
2025-ben Magyarországon a hörcsögök ára fajtától és beszerzési helytől függően változik. Összegyűjtöttük a különböző fajták árait.
A nyári meleg komoly kihívást jelenthet az akvárium lakóinak, főként ha tartósan 26–30 °C fölé emelkedik a víz hőmérséklete. Megmutatjuk hogyan segíthetsz a halaidon a hőségben!
A madár szelídítése előreláthatólag még sokhetes procedúra lesz. A kézbevételt csak a nagyon szelíd madarak tűrik, általában már az is nagy eredmény,ha megállnak az ember kezén, illetve elüldögélnek a vállán. Ha már megszokta az új helyét, akkor kedvenc eleségének kínálgatásával lehet legkönnyebben elnyerni a bizalmát. A kiengedés, reptetés kerülendő, míg a nimfa meg nem szelídül. A különféle szelídítési, csalogatási "fortélyokról sok leírás, publikáció jelent már meg a neten is. javaslom olvasgasson olyan fórumokat mint pl. az alábbi: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038540&la=58554082
Tisztelt Kérdező! Feltehetően két külön problémáról van szó. A kóros soványság hátterében lehetnek paraziták vagy a hasnyálmirigy alulműködése miatt kialakuló emésztőenzim hiány, és még egy sor más, ritkábban előforduló betegség. Az elkülönítésükhöz bélsárvizsgálat, vérvizsgálat és hasi ultrahangos vizsgálatra egyaránt szükség lehet. A sántításnál kérdés, hogy csak a hátsó lábakra sántít felváltva, vagy időnként az elsőkre is. Az utóbbi esetben valószinűbb, hogy csonthártya gyulladás, amely nagytestű kutyák esetében 6-24 hónapos kor között a leggyakoribb. Ha csak a hátsó lábakon jelentkezik, akkor az izületek rendellenes fejlődése (dysplazia) áll az első helyen, de még egy sor betegséget ki kell zárni, amelyhez egyrészt neurológiai, másrészt röntgenvizsgálat is szükséges lehet. Forduljon állatorvosához, aki az állkat vizsgálata után sokkal pontosabb tájéloztatást tud adni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Ilona! Mindenképpen konzultáljon állatorvosával!
Üdvözlöm! Általában a vitaminhiány jele! Az élelem visszautasítás szokott még kísérő tünetként megjelenni. A foltokat lehet ecsetelni antibiotikummal (pl.: Betadine) és nagyobb adag D3 vitamint adni neki! Ha a kezelés ellenére nem javul két-három héten belül, akkor vigye el orvoshoz! Mindig adjon neki vitamin-keveréket (pl.: Baefar, Korvimin).
Kedves Lilla, a következő cikkeinket ajánljuk szíves figyelmedbe: Barackon múlhat az életünk! Milyen gyümölcsöket adhatunk a kutyának? Csoki, mazsola, pezsgő? Ne mérgezd meg a kutyád!