7211. Segítő kutyák és ESA-k: Mikor melyikre van szükséged?
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy új tanulmány belsőfül-vizsgálatokkal igazolja, hogy az Epicyon haydeni akkora volt, mint egy grizzly, és rókaszerű vadászmódszerrel élt elődeink között mintegy 16 millió évvel ezelőtt.
Sok kutya imádja a mogyoróvajat, de ha xilitet tartalmaz, nagyon veszélyes lehet. Megmutatjuk, mire figyelj a címkén, és hogyan készíthetsz házilag biztonságos változatot.
Marley bátran védelmezte gazdáját, és súlyos sérüléseket szenvedett
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.