7211. Hősies kutya mentette meg egy tinédzsert a csörgőkígyómarástól
Marley bátran védelmezte gazdáját, és súlyos sérüléseket szenvedett
Marley bátran védelmezte gazdáját, és súlyos sérüléseket szenvedett
Átfogó útmutató a kiskutya életének szakaszairól, hogy tudatosan támogasd a növekedését és boldog legyen.
Az ideiglenes befogadás nemcsak a menhelyi kutyák esélyét növeli, hanem felejthetetlen élményt és érzelmi támogatást nyújt mindkettőtöknek. És közben teret ad a további mentéseknek is.
Egy friss brit kutatás szerint a háziállattal élők boldogabbak, és nagyobb valószínűséggel hoznak erkölcsös döntéseket, mint akik nem tartanak kedvencet.
Váláskor sokakat érdekel, ki maradhat a kedvencükkel. Cikkünkben bemutatjuk a tulajdonjog elbírálását, a bizonyítás módját és a közös felügyelet lehetőségét.
Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással. A sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez ilyenkor azonban járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegség egyéb jellemző tünetei is. Ha a kutya naponta többször hány, akkor feltétlenül vizsgáltassuk meg állatorvossal.
Szóba jöhet tályog, rovarcsípés, vérömleny (pl. kisebb ütés következtében), bordaganat (foleg idosebb kutyákban) vagy traumás hasi sérv (valamilyen sérülést, harapást követoen. Ha az elmúlt 1-2 héten kutyája azon a tájékon oltva vagy injekciózva volt, ennek emléke is lehet. Ha aggasztja a duzzanat, forduljon állatorvoshoz, aki vizsgálattal valószínuleg ki fogja tudni deríteni, mi okozta.
Kedves Gazdi, gyakori probléma, cikket írtunk róla >>
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg műtétre lesz szükség!
Lehet, hogy a tápszer okozza. Próbáljon meg macskatejpótlót venni, ha nem sikerül, ideiglenesen megoldás a hígítás is, de ha nem javulna a cica állapota, feltétlen mutassa meg állatorvosnak...