7211. Segítő kutyák és ESA-k: Mikor melyikre van szükséged?
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy új tanulmány belsőfül-vizsgálatokkal igazolja, hogy az Epicyon haydeni akkora volt, mint egy grizzly, és rókaszerű vadászmódszerrel élt elődeink között mintegy 16 millió évvel ezelőtt.
Sok kutya imádja a mogyoróvajat, de ha xilitet tartalmaz, nagyon veszélyes lehet. Megmutatjuk, mire figyelj a címkén, és hogyan készíthetsz házilag biztonságos változatot.
Marley bátran védelmezte gazdáját, és súlyos sérüléseket szenvedett
Hát... lehet. Vagy mégsem lányok? Akkor is lehet. Ha egyik fiú, másik lány, akkor meg végképp lehet. De az is lehet, hogy csak örülnek egymásnak.
Ha a madár csak esetenként tüsszög, akkor nincs nagy baj. Az általam tartott madarak is tüsszentenek néha. Ez még nem jelent feltétlenül valamilyen betegséget. Ha a madár megfázott és azért tüsszög, akkor egy kamillás gőzölő-kúra, valamint antibiotikum adása javasolt. A madár tartózkodási helyén emelje meg a hőmérsékletet (30 °C-ra). A lámpázás nem feltétlenül fontos, a kondicsepp helyett én negyedévente egy multivitaminos kúrát ajánlanék. (1 ml 1 liter vízhez, 7 napon át, ilyenkor csak a magkeverék és a vitaminos víz legyen a madár előtt.) Bármilyen folyékony multivitamin készítmény megfelelő, pl. Jolovit, Hema készítmények, Univit, stb.
Ha véletlenül bent marad a feje, az nem okoz semmi gondot. A szervezet egy idő után kilöki. A fertőző anyagok a potrohban vannak, ezért a lényeg, hogy azt mihamarabb eltávolítsuk, még ha bele is szakad a dög. Sajnos egyik kullancsirtó sem nyújt 100%-os védelmet!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
A probléma megoldását valószínűleg az akvaterrárium méretének növelése jelentené. Kifejlett ékszerteknős esetén az akváriumi (vízterületi) rész minimum hosszát cm-ben úgy lehet megkapni, ha a teknős páncélhosszát megszorozzuk 5 cm-rel. Az akváriumi rész szélességét a teknős páncélhosszának 3 cm-rel való szorzata adja. A vízmélység kb. 30-40 cm legyen. A szárazterület a vízterület legalább egyharmada legyen. A fentiekből következik, hogy egy kifejlett hím és nőstény ékszerteknős tartása számára a 120x60x60 cm űrméretű akvaterrárium az ideális. A 40 l-es akvárium túl kicsi számukra.