7216. Kiskutya fejlődési állomásai: mire számíthatsz?
Átfogó útmutató a kiskutya életének szakaszairól, hogy tudatosan támogasd a növekedését és boldog legyen.
Átfogó útmutató a kiskutya életének szakaszairól, hogy tudatosan támogasd a növekedését és boldog legyen.
Az ideiglenes befogadás nemcsak a menhelyi kutyák esélyét növeli, hanem felejthetetlen élményt és érzelmi támogatást nyújt mindkettőtöknek. És közben teret ad a további mentéseknek is.
Egy friss brit kutatás szerint a háziállattal élők boldogabbak, és nagyobb valószínűséggel hoznak erkölcsös döntéseket, mint akik nem tartanak kedvencet.
Váláskor sokakat érdekel, ki maradhat a kedvencükkel. Cikkünkben bemutatjuk a tulajdonjog elbírálását, a bizonyítás módját és a közös felügyelet lehetőségét.
Ha megérted, miért viselkedik a kutyád bizonyos helyzetekben így vagy úgy, mélyebb kapcsolatot építhetsz vele. Cikkünkben hét gyakori viselkedést és okát ismertetjük.
Mindenképpen konzultáljon ez ügyben állatorvosával, aki kezelte a baleset után, hisz ilyen szerkezeteket "személyre" szabottan szokás készíteni, rendelni. Az interneten, külföldi oldalakon lehet találni erre alkalmas készülékeket és rendelni is lehet.
A kutya heréje elméletileg 4 hónapos korig még leszállhat, de ha 2 hónaposan még nem tapintható, akkor az már nem nagyon jó jel. Ha a here a lágyékcsatornában van, akkor hormonkezeléssel 4 hónapos koráig lehozható, később már nem nagyon reagál a kezelésre. Amennyiben a hasüregben van a here, akkor én nem javaslom a kutya megvételét tenyésztési célra két okból: 1. valószínűleg rejtettheréjű marad, nem kezelhető, 2. a rejtettheréjűség genetikai hátterű hiba, a kanok és a szukák is hordozzák, de értelemszerűen csak kanokban jelentkezik. Az ilyen kanokat ki kell zárni a tenyésztésből. Összefoglalva: tenyésztési célra nem javaslom a kutya megvételét.
A repülés utáni pihegés teljesen természetes, főleg olyan madaraknál látható, akik nincsenek jó kondícióban, keveset repültek korábban. Rendszeres röptetés után majd szép lassan csökken a lihegés. A köhögés/öklendezés begyhurutra utalhat, főleg ha gyakran fordul elő. Ilyenkor a nyálkás begytartalmat az állat kiöklendezi és környezetében, ülőrúdján szétkeni. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni, gyógyszeres kezelésre lehet szükség. Előfordul viszont az is, hogy ezzel a viselkedéssel utánozza a fiókák etetését és társának esetleg játéknak rázza ki a begy tartalmát. A karmokat csak akkor kell vágni, ha visszagörbülnek, esetleg zavaróan karmolnak! Legjobb, ha karomkoptatókat teszünk a kalitkába és műanyag ülőrúd helyett pl. gyümölcsfaágat teszünk be ülőrúdnak. Azt, hogy milyen korban vált kékre a hímek csőr feletti része, pontosan nem tudom, de egész fiatalon a hímek viaszbőre hússzínű, a tojóké pedig kékesfehér.
Tudomásom szerint nem, de azért az általános higiéniás szabályokat be kell tartani. Tehát: kézmosás az állat símogatása vagy a vele való foglalatoskodás után, és semmi esetre sem csókolgatni.
Ez a szőrhullás sajnos folyamatos lesz...