7216. Kié lesz a kutya a válás után? Jogász válaszol
Váláskor sokakat érdekel, ki maradhat a kedvencükkel. Cikkünkben bemutatjuk a tulajdonjog elbírálását, a bizonyítás módját és a közös felügyelet lehetőségét.
Váláskor sokakat érdekel, ki maradhat a kedvencükkel. Cikkünkben bemutatjuk a tulajdonjog elbírálását, a bizonyítás módját és a közös felügyelet lehetőségét.
Ha megérted, miért viselkedik a kutyád bizonyos helyzetekben így vagy úgy, mélyebb kapcsolatot építhetsz vele. Cikkünkben hét gyakori viselkedést és okát ismertetjük.
Fedezd fel, hogyan különböznek egymástól a skót származású Cairn és az angol Norwich terrier: küllemük, személyiségük, gondozásuk, mozgásigényük és temperamentumuk alapján.
Egy amerikai felmérés szerint a gazdák és kutyáik viselkedése, étkezési és tanulási szokásai, valamint érzelmi világa meglepően hasonló. Nézd meg, mi áll a háttérben!
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.