7216. Házi kedvenced jótékony hatása: boldogabbá és erkölcsösebbé tesz!
Egy friss brit kutatás szerint a háziállattal élők boldogabbak, és nagyobb valószínűséggel hoznak erkölcsös döntéseket, mint akik nem tartanak kedvencet.
Egy friss brit kutatás szerint a háziállattal élők boldogabbak, és nagyobb valószínűséggel hoznak erkölcsös döntéseket, mint akik nem tartanak kedvencet.
Váláskor sokakat érdekel, ki maradhat a kedvencükkel. Cikkünkben bemutatjuk a tulajdonjog elbírálását, a bizonyítás módját és a közös felügyelet lehetőségét.
Ha megérted, miért viselkedik a kutyád bizonyos helyzetekben így vagy úgy, mélyebb kapcsolatot építhetsz vele. Cikkünkben hét gyakori viselkedést és okát ismertetjük.
Fedezd fel, hogyan különböznek egymástól a skót származású Cairn és az angol Norwich terrier: küllemük, személyiségük, gondozásuk, mozgásigényük és temperamentumuk alapján.
Egy amerikai felmérés szerint a gazdák és kutyáik viselkedése, étkezési és tanulási szokásai, valamint érzelmi világa meglepően hasonló. Nézd meg, mi áll a háttérben!
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Ennyiből lehetetlenség bármit is mondani, semmilyen információt nem írtál. Javasoljuk, hogy vidd el állatorvoshoz, egy alapos kivizsgálás derítheti csak ki, hogy mi lehet a gond.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
A tüzelés végétől kel elkezdeni számolni 6. hetet, kb úgy mintha a vemhesség 6. hetében lenne.
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard