7221. Látják-e a kutyák a szellemeket?
Sokan hiszik, hogy kutyád érzékeli a túlvilágot. De mi áll a jelenségek mögött?
Sokan hiszik, hogy kutyád érzékeli a túlvilágot. De mi áll a jelenségek mögött?
A vidám Pembroke corgi az AKC friss statisztikái szerint bekerült a top 10-be, és letaszította a Yorkshire Terriert
A lélekkutya nem csak feltétel nélküli szeretetet ad, de új utakat nyit a személyes és szakmai életedben.
Ismerd meg azokat a négylábú segítőket és gazdáikat, akik kórházakban, idősotthonokban és más nehéz helyzetekben visszahozzák a mosolyt a mindennapokba.
Pont akkor lesz engedetlen és dacos a kutyád, amikor a legkevésbé számítanád – de ne aggódj, ez csak múló kamaszkori viselkedés, ami hamar elmúlik.
A sok vízivás és a hányás valőszínűleg a veseműködés elégtelensége miatt alakult ki. A vese állapotáról tájékozódni lehet a vizelet vizsgálatával, de pontosabb eredményt ad a vér biokémiai vizsgálata. A vese működése nem állítható helyre, de a megfelelő gyógyszeres kezelés és gyógytápok etetése képes javítani a macska állapotát.
Visszaöklendezett táplálék a legvalószínűbb, amit okozhat párzási hajlam és begygyulladás is (ha "kikente magát" a madár, úgy az előbbi esélyesebb). Ha a "tünet" orrváladékozással jár, úgy légúti fertőzés is lehet. Langyos vízzel mossa le a "ragacsot" és kísérje figyelemmel a madár viselkedését. Ha tüsszög, gubbaszt, tollazatát felborzolja, akkor vigye állatorvoshoz.
A kutyákon a herpeszvírusok a kölykök korai elhullását okozzák, ezért csak a szukákat kell vakcinázni kétszer: a tüzeléskor és a várható ellés előtt 1-2 héttel. Jelenleg csak egyféle vakcina van forgalomban ami a válsztás lehetőségét kizárja. Az oltóanyag meglehetősen drága, egy kombinált oltóanyag árának többszöröse.
Kedves Gazdi! Ennyi információ alapján lehetetlen megválaszolni ezt a kérdést. Ha nem bízik jelenlegi kezelőorvosában, kérjen szakvéleményt egy ortopédiában jártas állatorvostól. Lakhelyéhez legközelebb az alábbi linken talál ellátóhelyet: www.kisallatortopedia.hu Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A kezelőorvos iránymutatása az elsődleges, de az ilyen jellegű sérülések gyógyulása több hetet is igénybe vehet. Ha késedelmes, jelentkezzenek állatorvosuknál kontrollvizsgálatra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor