7221. Látják-e a kutyák a szellemeket?
Sokan hiszik, hogy kutyád érzékeli a túlvilágot. De mi áll a jelenségek mögött?
Sokan hiszik, hogy kutyád érzékeli a túlvilágot. De mi áll a jelenségek mögött?
A vidám Pembroke corgi az AKC friss statisztikái szerint bekerült a top 10-be, és letaszította a Yorkshire Terriert
A lélekkutya nem csak feltétel nélküli szeretetet ad, de új utakat nyit a személyes és szakmai életedben.
Ismerd meg azokat a négylábú segítőket és gazdáikat, akik kórházakban, idősotthonokban és más nehéz helyzetekben visszahozzák a mosolyt a mindennapokba.
Pont akkor lesz engedetlen és dacos a kutyád, amikor a legkevésbé számítanád – de ne aggódj, ez csak múló kamaszkori viselkedés, ami hamar elmúlik.
Kegves Gazdi! Úgy tűnik, eddig jól lett kezelve a malacka. Ha a tengerimalacon seb van, vagy megkopaszodott, nem ajánlott fürdetni, mert a fürdő még jobban kiszáríthatja, irritálhatja a bőrét. Az atka elleni szereknél az a tapasztalatunk, hogy kiszárítják a malackák bőrét és ez lassítja a gyógyulást. Javasolt lenne a helyi kezelés egyszerű körömvirág krémmel reggel és este 7-10 napon keresztül, amíg a szőr nem kezd nőni. Kapható ún. Immunovet por, ami kifejzetten a szőr és immunredszer erősítésére van. Egy tasak 1/10-ét kell szelet leves zöldségre (almára, uborkára) szórni naponta egyszer, hogy biztosan megegye: kb 7-14 napos kúrát adni, amíg kezd nőni a szőr. Ezt a krémezés mellé javasolnám. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Azt kérdezte, mit tanácsolok? A válaszom rövid: tessék tovább kerestetni a köhögés okát! Előbb-utóbb meg lesz ez, csak alaposan kell keresni. Nem csak légzőszervi bajai lehetnek, hanem pl. lehet szívbeteg is, ami gyakran okoz köhögési rohamokat. Ha a jelenlegi állatorvosuk tanácstalan, akkor itt az ideje állatorvost váltani, hátha más jobban elboldogul az ok keresgélésében.
A hályog kezeléséhez állatorvosi diagnózis lenne szükséges. Tetran alapú szemcseppel egy esetleges gyulladás megszüntethető, de kialakult hályog csak műtéti úton lehetne kezelhető.
Tessék???!!!! Azonnal vigye állatorvoshoz! - ha még nem késő...
Biztosabbat boncolás után lehetne mondani, állatorvosnak meg kell mutatni