7226. Nagyon figyeljünk a nyuszinkra, tengerimalacunkra nyáron
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
Szerencsére az ellés ezek szerint rendben lezajlott. Maradandó károsodása már nem lesz a kutyusnak ebből. A szoptatás alatt érdemes kalcium tablettával kiegészíteni az étrendjét. Egyéb teendő nincs.
Általában 1liter/cm értéket határoznak meg, de ez nagyon függ a halfajtól. Neonhalakból(2cm/hal) akár 100-120 egyedet is telepíthet, míg kifejlett vitorlásból, ha a testhusszuk csak 10cm, akkor is 4-6 egyedet legfeljebb. Javasolni szoktuk első akváriumnál valamely már működő, beállt akvárium élővilágának másolását, a neten számos példát találhat.
Számtalan betegség okozhat ilyen problémákat. Lehet, hogy például porckorong sérv áll a háttérben. El kéne vinni állatorvoshoz vizsgálatra.
Kedves Gazdi! Szinte biztos, hogy allergia van a tünet hátterében. Sajnos csak vérvizsgálattal lehet megállapítani, hogy mikre érzékeny a kutyus (meg kell nézni sok táplálék alkotó, virágpolleneket, házi poratkákat, stb.). A vizsgálat elég drága, de nagyon hasznos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
Kedves Edina! Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Az Ön által tapasztalt kölykezés körüli problémák már komolyabbnak tűnnek, így mindenképp egy átfogó szaporodásbiológiai kivizsgálást javasolnék, ha a jovőben szeretnének még kölyköt a szukától. Vírusfertőzések, hormonháztartásbeli problémák sokszor okozhatnak vetélést, ellés körüli elhullást. Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám mind a kannak, mind a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor