7226. Nagyon figyeljünk a nyuszinkra, tengerimalacunkra nyáron
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A kutya ezt azért csinálja, mert túlzott a szexuális dominanciája, vagy a domináns magatartásformák közül csak vagy főként ezt tudja érvényesíteni. (Feltehetőleg el van kényeztetve, és soha nem lett megbüntetve vagy más módon jelezve számára, hogy ez ´nemkívánatos viselkedés´ !) Megoldási lehetőségek: • ivartalanítás • az általános dominancia visszaszorítása • a szexuális dominancia elleni tréning • rangsorbeállítás Végül egy kérdés: miért hagyta ezt a viselkedését a kutyának már kb. 2 éve ?
Igen, az ivadékok színezete pedig változó lehet, a szülők genotípusától függően.
A karmosbékák fogságban viszonylag könnyen etethetők. Legtöbbször szinte mindent megesznek, amit találnak. Gyakori eleségek a következők: vörös szúnyoglárva, tubifex, kishalak, tücsök, viaszmoly lárva, lisztkukac, légy, stb. Az eleséget, lehetőség szerint, élő állapotban célszerű felkínálni. Érdemes inkább többször kevesebbet adni nekik, mintsem egyszerre nagy mennyiséget. Fontos figyelmet fordítani az eleségállat megfelelő méretére, valamint a békák vitamin és ásványi anyag ellátásra is!
A hányást egy ilyen idős kutyánál rendkívül sok minden okozhatja, ezért azt javaslom, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát és ne bocsátkozzunk találgatásokba. Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Valószínű, hogy a madárka a kora miatt került ilyen legyengült állapotba. Ivóvizébe "B" vitamint kellene oldani, ez némileg felerősítheti. Érdemes lenne Baytril, vagy más hasonló széles spektrumú antibiotikumos oldattal itatni. Külön "C" vitamin kiegészítésre nincs szükségük a papagájoknak, mivel azt képesek a szervezetükben szintetizálni. Ha váladékos megfázásos tüneteket nem mutat, akkor nem kísérleteznék Aspirinnel (főként, mivel nem tudom, miként reagálna a papagáj szervezete a szalicilre)