7226. Mi az a lélekkutya és hogyan változtatja meg az életed?
A lélekkutya nem csak feltétel nélküli szeretetet ad, de új utakat nyit a személyes és szakmai életedben.
A lélekkutya nem csak feltétel nélküli szeretetet ad, de új utakat nyit a személyes és szakmai életedben.
Ismerd meg azokat a négylábú segítőket és gazdáikat, akik kórházakban, idősotthonokban és más nehéz helyzetekben visszahozzák a mosolyt a mindennapokba.
Pont akkor lesz engedetlen és dacos a kutyád, amikor a legkevésbé számítanád – de ne aggódj, ez csak múló kamaszkori viselkedés, ami hamar elmúlik.
A fejbillentés egy aranyos kutyamozdulat, de friss kutatások szerint többről árulkodhat: az értelmi feldolgozás jele is lehet.
Egyszerű, praktikus ötletek, amikkel otthonról vagy a helyi közösségben azonnal támogathatod a bajbajutott kutyákat, és megkönnyítheted menhelyi mindennapjaikat. Ezekkel a megoldásokkal nem csak anyagi, de lelki támaszt is adhatsz.
Ha kertbe kijáró cica lesz, akkor a legfontosabb a külső-belső élősködők elleni védelem (féreghajtás, bolha-kullancs elleni szerek). Oltások közül a veszettség és a fertőző macskabetegségek elleni vakcina feltétlen szükséges, de ezen kívül az egyéb betegségek elleni oltást is javasolt beadatni (fertőző hashártyagyulladás, macskaleukózis).
Kedves Állatbarát! A szőrhullás sok mindentől (gomba és vitaminhiány) lehet, azonban az egyedüllét is problémát okozhat az állatnak, mint pl. mechanikai sérülést. Ezért az elváltozás milyenségére az állatorvos tudna megnyugtató véleményt mondani. Üdvözlettel: dr. Varga József
Egy teljeskörű bélsárvizsgálatot javasolnék, és annak ismeretében már el lehetne kezdeni a célzott kezelést. Nem kizárt a parazitás fertőzöttség sem.
Üdvözlöm! Pusztán a tünetek alapján még nagyon sok lehetőség fennáll, így további vizsgálatok lennének szükségesek, hogy előre lehessen lépni: vérvizsgálat, RTG, esetleg ultrahang. A csigaméreg is gyanús.
Kedves Dézi! A leveléből ítélve 2 rosszulléte volt a kiskutyának, egy ízben spontán rohamról volt szó, egy ízben pedig az ágyról történő leesés következtében jött az 1 perces rosszullét, gyors regenerációs fázissal kísérve. Ilyen fiatal, éretlen agy apró kis fájdalomérzetre vagy stressz hatásra reagálhat ilyen rövid rosszullétekkel, kivizsgálások és egyéb információk hiányában még nem tekinteném epilepsziás rohamoknak, de semmiképpen nem tekinthető normál reakciónak a kiskutyán tapasztalt tüneteket. Ilyen fiatal korban nagyon gyorsan és könnyen kizárható vagy megerősíthető az epilepszia lehetősége. Nekem is az a véleményem, mint Önnek, hogy valamilyen öröklött, idült agyi betegség kezdeti stádiumának a klinikai tüneteit látjuk. Kérem, keressen meg a további segítségnyújtás lehetőségének érdekében! Dr Kiss Gabriella