7226. Nagyon figyeljünk a nyuszinkra, tengerimalacunkra nyáron
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
Kedves Ancsi! Arra gondolt esetleg, hogy elvigye állatorvoshoz a kedvencét? Lehet, hogy még elélhetne egy darabig, ha megmutatná egy szakembernek. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Sajnos addig konkrét kezelési módszert nem tudok javasolni, míg ki nem derül, hogy mi is ez a csomó. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan zsírcsomó, és akkor semmi teendő nincs vele. Idősebb állatoknál gyakran előfordul ilyen. A másik véglet lehet akár egy rosszindulatú daganat is. Ez esetben viszont a terápia sikerét illetően az idő egy fontos tényező; nem érdemes halogatni a vizsgálatot. E két véglet között még számtalan oka lehet ennek a csomónak. Felelősséggel csak azt tudom Önnek javasolni, hogy minél előbb ki kellene deríteni, hogy miről is van szó, és utána lehet meghatározni a terápia formáját. Ehhez viszont szükség van állatorvosi vizsgálatra! A diagnózis után természetesen Önök fogják majd eldönteni, hogy milyen kezelést kívánnak igénybe venni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A frontline leírása nem említi a szoptató állaton való biztonságos alkalmazást. A stronghold csepp leírásában említi a szoptató kutyát, azt a gyártó javaslata szerint is lehet alkalmazni.
Ez megfázási tünet, egy állatorvos injekcióval és a melegebb környezet segíthet.
Több kérdés is felmerül az esettel kapcsolatban: hány hetes vemhes a cica, hanyadik vemhessége, alapfunkciók normálisak-e (bélsár, vizelet stb). Mivel alaposabban át kellene beszélni a dolgot, mindenképpen állatorvosi vizsgálatot javasolok.