7231. Ezeket a nyári gyümölcsöket és zöldségeket tilos adni kedvencünknek
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Macskáknál nagyon sokszor atkák okozzák a fülgyulladást (ami nagyon viszket), ezért speciális fülcseppel kell őket kezelni. Ezekben sokszor fájdalomcsillapító hatású gyógyszer is van. Semmiképpen sem szabad az embereknek való gyógyszerekből adni a macskáknak, mert az súlyos mérgezést okozhat.
Elég nehéz megoldani, sajnos nem tudok rá biztos módszert. Ha ugat, le lehet önteni vízzel vagy slagból lelocsolni, vagy nagyon határozottan megrázni a nyakbőrénél fogva, mint ahogy az anyja csinálja a kiskutyákkal. Nagyon fontos, hogy már az első fellépés határozott legyen, mert egyébként játéknak veheti.
A tünetek alapján lehetséges, hogy valamilyen ásványianyag-hiánya van. Javaslom a Pet-phos tbl-t (Ca/P=2) vagy a Bérescsepp adását. A hab evését kerülni kell, mert esetleg hányást okozhat.
Ez így látatlanban nagyon nehéz kérdés, de szerintem a harmadik szemhéj húzódhatott a szemükre - ez a belső szemzugból indul - és általános gyengeség, lázas betegség tünete, vagy esetleg súlyos kötőhártya-gyulladás esetén jelentkezik. Ez utóbbi általában a macskanátha egyik jellegzetes tünete. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz őket.
Igen, mindenképpen kell, hogy oltásokat kapjon. 2-3 hónapos korában kell elkezdeni. Kombinált oltásokat fog kapni, és ha kijárós cica lesz, akkor veszettség és leukózis ellen is érdemes beoltatni.