7231. Klónoznád kedvencedet? Amit a folyamatról tudnod kell
Egyre többen őrzik háziállatuk DNS-ét, hogy akár évekkel később is klónozhassák kedvencüket. Ismerd meg a lépéseket és az árakat!
Egyre többen őrzik háziállatuk DNS-ét, hogy akár évekkel később is klónozhassák kedvencüket. Ismerd meg a lépéseket és az árakat!
Egy egykori testépítő kilencvenkilenc meggyötört kiskutya számára épít menedéket
A kutyatárs segít a tiniknek erősíteni az önbizalmukat, csökkenteni a stresszt, és minden nap feltétel nélküli szeretetet adni.
Meglepő és érdekes kutyatények, amelyekről nem hallottál: fülműködés, színváltozat, fejlődés és még sok más, ami kutyádat teszi különlegessé. Íme kilenc érdekesség, amellyel garantáltan lenyűgözöl és még jobban megérted kedvencedet.
A korai állattartás csökkenti a fertőzéseket és az allergiák kockázatát, már az első életévben
A válaszom, igen. A hasmenés fertőzéstől lehet, amit vírus, baktérium vagy más parazita okoz. Elkaphatja az Ön cicája, ezért a másikat állatot orvoshoz kell vinni. Nem szabad a két macskát összeereszteni, vagy egy tálból etetni. Szerencsésebb esetben ételallergiáról van szó, ami nem fertőző, de ezt is csak orvos tudja kideríteni.
A kérdésre nem lehet egyszerűen és röviden válaszolni, mert az nagyon sok apró részlettől függ, amit nem ismerek. Könnyen emészthető, puha csontokból (pl. csirkenyak, farhát) akár minden nap ehet a kutya egy keveset, de pl. keményebb marhacsontokból már nem. Az sem mindegy, hogy a kutya hogyan van szoktatva, a bélrendszere mennyire van felkészülve erre. Az sem mindegy, milyen a kutyák bélsara, nem okoz-e nekik a csont etetése ürítési nehézségeket. Nem mindegy a napi mennyiség kérdése sem. Szóval, sok szempontot kell figyelembe venni, amikor erről van szó. Egyébként hasznos tanácsokat olvashatnak erről Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvében. Ehet a kutya csontot? Kutyának csontot, macskának tejet?! A kutyám megette a csirke csontot amit tudjuk, hogy kilyukaszthatja a belét.
Azonnal állatorvoshoz kellene vinni a kutyát, az ilyen tünetek komoly betegségre is utalhatnak, nem lehet így látatlanban segíteni! Mielőbbi állatorvosi vizsgálat lenne szükséges.
Sok minden lehet az oka a szőrhullásnak. Lehet külső élősködő,ami a faforgács cserével és gyógyszeres kezeléssel kiirtható, de lehet takarmányozási probléma vagy akár vitamin hiány is. Az egyetemi Kisállatklinika Egzotikus osztályát tudnám javasolni, hogy kiderüljön mi is a probléma.
Nem, állatok nem kaphatják el, ahogy azt korábbi megválaszolt kérdéseinknél is láthatod (lásd a linket lejjebb)