7236. 9 profi tipp lenyűgöző kutyafotókhoz
Ismerd meg a Kapture 9 pet photography stúdió történetét, és használd a tippjeinket, hogy igazán figyelemfelkeltő kutyafotókat készíts.
Ismerd meg a Kapture 9 pet photography stúdió történetét, és használd a tippjeinket, hogy igazán figyelemfelkeltő kutyafotókat készíts.
Tom Turcich és megmentett kutyája, Savannah hét éven át hat kontinensen gyalogolt együtt. Túlélték a sivatagokat, a hegyeket, és egymás társasága tartotta bennük a lelket.
Ausztráliában kóbor kölyök DNS-vizsgálata tisztavérű alpesi dingót igazolt – új reményt jelent a fajnak.
Egy 1000 fős amerikai felmérés meglepő adatai a kutya és gazdi kapcsolatáról.
A prérifarkasok egyre gyakrabban bukkannak fel a városok határán. Vajon támadnak-e kutyákra, és hogyan óvhatod meg kedvencedet az esetleges veszélytől, miközben természetes élőhelyük folyamatosan szűkül?
A hullámosok viaszbőrének színe elsősorban az ivartól függ. Hímek esetében fiatal korban rózsaszínes, majd kékes, lilás árnyalatú, az un harlekin tarka színű madaraknál hússzínű marad, az orrnyílások közt keskeny kék sávval. A tojók esetén a fiókakori sárgás, fehéres árnyalatok számos színbe válthatnak a fehértől, a barnás, zöldes árnyalatokig. Ez összefügg azzal is, milyen színű a madár tollazata, Amennyiben értékelhető minőségű fényképet mellékel, többet tudok segíteni az ivarmeghatározásban.
Kedves Gazdi! Mindenképp céleszű lenne állatorvosnak megmutatni a kutyát, hogy megvizsgálhassa!
A napos baromfik, víziszárnyasok ivarvizsgálata leginkább az un. "japán módszer" alkalmazásával történik, ami a kloáka kifordítása mellett láthatóvá teszi a hím ivarú madarak ivarszervét.
Ahogy a leírásból látom, légútilag alaposan megvizsgálták, de nem látom nyomát annak, hogy a szívét vizsgálták volna. Pedig az idős korral járó szívelégtelenség járhat (sőt gyakran jár) pangásos tüdővel, ami köhögést okoz (szív asztmának is szokták ezt nevezni). Szóval én azt javasolnám, hogy legyen egy szív ultrahangos vizsgálat és esetleg egy EKG is (de az UH fontosabb). Ezt azonban jó lenne egy olyan állatorvosnál, vagy rendelőben megcsináltatni, ahol értenek is hozzá. Beszéljék meg az állatorvosukkal, hogy kit tudna erre ajánlani a környékükön.
Igen, a szőr összeállását a tisztálkodás hiánya okozza. Lehet, hogy már a gerince nem olyan mozgékony ilyen idősen, de szájüregi megbetegeései is lehetnek. A hányás sem jó jel, jó, ha minél előbb állatorvoshoz fordulnak.