7236. 9 profi tipp lenyűgöző kutyafotókhoz
Ismerd meg a Kapture 9 pet photography stúdió történetét, és használd a tippjeinket, hogy igazán figyelemfelkeltő kutyafotókat készíts.
Ismerd meg a Kapture 9 pet photography stúdió történetét, és használd a tippjeinket, hogy igazán figyelemfelkeltő kutyafotókat készíts.
Tom Turcich és megmentett kutyája, Savannah hét éven át hat kontinensen gyalogolt együtt. Túlélték a sivatagokat, a hegyeket, és egymás társasága tartotta bennük a lelket.
Ausztráliában kóbor kölyök DNS-vizsgálata tisztavérű alpesi dingót igazolt – új reményt jelent a fajnak.
Egy 1000 fős amerikai felmérés meglepő adatai a kutya és gazdi kapcsolatáról.
A prérifarkasok egyre gyakrabban bukkannak fel a városok határán. Vajon támadnak-e kutyákra, és hogyan óvhatod meg kedvencedet az esetleges veszélytől, miközben természetes élőhelyük folyamatosan szűkül?
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos