7241. 14 ölelésmániás kutyafajta – hűséges társaid
Fedezd fel a világ leghűségesebb és legölelést kívánó kutyáit. Ők mindig készen állnak egy közös kuckózásra.
Fedezd fel a világ leghűségesebb és legölelést kívánó kutyáit. Ők mindig készen állnak egy közös kuckózásra.
Az end-of-life pet doulák támogatást nyújtanak az állattartóknak a kedvencük búcsúztatásában: érzelmi, gyakorlati és szertartásos segítség egyaránt rendelkezésre áll. A gyász feldolgozásától a végső döntés meghozataláig kísérnek.
Egyes állatok szívmelengető barátságot kötnek a legváratlanabb fajok között: kutya és macska, kecske és pásztorkutya vagy papagáj és dán dog – mindig elolvasztják a szíved.
2025-ben Magyarországon a hörcsögök ára fajtától és beszerzési helytől függően változik. Összegyűjtöttük a különböző fajták árait.
A nyári meleg komoly kihívást jelenthet az akvárium lakóinak, főként ha tartósan 26–30 °C fölé emelkedik a víz hőmérséklete. Megmutatjuk hogyan segíthetsz a halaidon a hőségben!
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.