721. Yoda, a négyfülű macska
Yoda, a négyfülű macska érdekes mutációjának köszönhetően világsztár lett, képei bejárják a világot. A háziállat.hu postaládájában is landolt egy köteg fénykép.
Yoda, a négyfülű macska érdekes mutációjának köszönhetően világsztár lett, képei bejárják a világot. A háziállat.hu postaládájában is landolt egy köteg fénykép.
Ez a labrador azt is békésen tűri, hogy a kismacska a fején ugráljon... a szó szoros értelmében!
A rossz körülmények közül megmentett állatok sokszor félősek, bizalmatlanok, és csak hosszú, türelmes munkával tudjuk őket visszailleszteni a normális életbe.
Sok kutya- és macskatulajdonos azt hiszi, hogy a természet megoldja állataink szájhigiéniáját, ha az állatnak ropogós kekszet, csontot, vagy hasonló eledelt adunk. Sajnos a valóság egészen más.
Az Örökbefogadó nap nem titkolt célja a figyelem felkeltése. 2009 május 16-án a támogatók segítségével a kultúrált, felelős állattartás "igéjének" hirdetése a szándék.
Üdvözlöm! A leírás alapján egy Fürge gyík (Lacerta agilis). A leg elterjettebb gyík fajunk! Elképzelhető, hogy azokból kelt ki, ezt nem lehet tudni.
Egy fertőző betegség hatásosan csak akkor kezelhető ha sikerül beazonosítani a betegséget a tünetek alapján,de méginkább akkor ha kitenyésztik a kórokozót és megállapítják azon gyógyszereket, amelyekkel az adott kórokozó hatékonyan elpusztítható.Ez pillanatnyilag a beteg szemből vagy az orrnyílásokból származó váladék laboratóriumi vizsgálatát jelenti.A vaktában adott antibiotikumos kezelés mindamellett hogy gyakorta hatástalan, még káros is lehet.
A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy kutyákban nagyon könnyen alakulhat ki hasmenés, szinte bármitől, és sok esetben ehhez nem kell semmi különös dolognak történnie, mindössze mondjuk kicsit többet eszik a kelleténél abból, amit egyébként szeret. Sok kutyának (mnt az embereknek is) érzékeny a gyomor-bél rendszere, és így reagálhat különféle dolgokra. Van olyan is, amikor a hasmenésnek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya, mert a bélmozgások felgyorsulását más ok idézi elő (pl. stressz, szorongás). Ennyi előre bocsájtása után viszont a konkrét helyzetre azt kell, hogy tanácsoljam, mindenképpen és mielőbb vigyék el ismét állatorvoshoz, és vizsgáltassák meg, már csak azért is, mert kölyökről van szó. Akár vírusos vagy baktáriumos fertőzés si szóba jöhet, de ezt csak alapos vizsgálat után lehet megállapítani. Ha nem bíznak a korábbi orvosban, akkor keressenek fel más valakit (szerencsére általában van bőven mibők választani.)
Macskatejpótlóval fel tudja nevelni a kiskölyköt. Állatpatikában, állatorvosnál, pet-shopokban kapható.
Kedves Bianka! Önmaga megnyugtatására is érdemes lenne egy részletes vérvizsgálatot tartani a cicájánál. Ezzel minden tisztázható lenne. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu