7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A kép minősége nem a legjobb, mezei egérnek tűnik.
A rendelkezésre álló konkrét információ sajnos kevés ahhoz, hogy a kérést tisztességesen meg lehessen válaszolni. Jó lenne tudni ugyanis, hogy a megbetegedett és elhullott cicák mennyi idősek (voltak), be voltak-e oltva rendesen (ismétlő oltásokkal is) és azt tudni kellene azt is, hogy pontosan milyen bolha elleni nyakörvet tettek rájuk? És emellett még sok más egyéb körülmény ismerete is sokat segítene (segíthetne), például látta-e őket akkoriban állatorvos, mi volt a véleménye, stb...
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Az étvágytalanság gyakran komoly problémák velejárója. Ajánlom, hogy mihamarabb vigye el egy állatorvoshoz. Lehet érdemes lenne egy vér- és röntgen vizsgálatot elvégezni. Az is lehet, hogy szörlabda ül a cicus gyomrában.