7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Nem jellemző, hogy herélnének, azt az elérhető állatorvostól kellene megkérdezni egyáltalán vállalja-e. Azzal is számolni kell, hogy utána az agancs sem lesz a régi. Sokkal kézenfekvőbb lenne odaadni egy vadasparknak, mielőtt még rájön az erejére és -akár játékból is- sérülést okoz. A szarvas, a kecsesség és jóság jelképe
A páratlanul maradt madár jelenléte lehet zavaró a másik pár életében, de ezt csak a gyakorlati tapasztalat fogja igazolni, vagy cáfolni. Érdemes lenne egy új tojót vásárolni, vagy a páratlan hímtől megválni. Utóbbit persze akkor, ha zavarja a megmaradt párt. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
Egy ilyen képlet egy tengerimalacon sok minden lehet: atheromától kezdve, daganatig bármi, így mindenképpen mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene vinni. Sok helyen lehet részletfizetést kérni, vagy kölcsön kérni ismerősöktől. Ezt otthon egész biztosan nem lehet ellátni, és idővel fájdalommal fog járni, esetleg kirágja magát azon a részen. Mivel még pici a duzzanat, ha megfelelő orvos végzi a műtétet, akkor jó eséllyel teljesen felépül.
Sajnos én sem tudok túl sok biztatót mondani. Mindenképp orvosi diagnózis kellene az okokat illetően. A gyorsan fejlődő futómadaraknak nagyon sok "A" és "D" vitaminra, jó minőségű kalciumra és a beépülést elősegítő foszforra van szükségük. Ezeknek a kúraszerű adagolásával lehetne próbálkozni.
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!