7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Az Ovarid tablettát állatorvos írja receptre és az adagot is ő állítja be. A gyártó javaslata szerint 5 mg-s kiszerelésből egy átlag súlyú macskának (3,5-4 kg) heti 1x1 tablettát kell beadni.
Valószínűleg gombás bőrfertőzésről van szó. Tanácsos minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy elkezdhessék a kezelést, ami biztos eltart 2-3 hétig (tabletta vagy fürösztés, esetleg gombaellenes vakcina). A másik cica tüzelésével nem függhet össze, viszon elkaphatja a betegséget.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.
Én 8-10 hetes korban oltanám. De ez változhat állatorvosonként.