7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Valószínűleg allergiás valamire.A túl gyakori fürdetés sem tesz jót a bőrének,mert kiszárítja azt. Allergia leggyakrabban a bolha nyálára,egyes pollenekre és élelmiszerekre alakul ki. Legjobb lenne megmutatni állatorvosnak,de első próbálkozásként mindenképpen tennék rá valami jó minőségű bolha és kullancs ellenes cseppet,amit vagy állatpatikában,vagy állatorvosától kérjen. A sampon nem hatékony védekezés a bolhák ellen,és elegendő egyetlen bolha a kutyában ahhoz,hogy kínzó viszketegséget okozzon,ha a kutya allergiás a bolha nyálára. Másodikként valamelyik diétás tápokat is gyártó cég szintén jó minőségű hypoallergén tápjával kellene etetni úgy,hogy mellette semmi más ennivalót,jutalomfalatot nem adnak neki legalább 4-6 hétig. Ha erre megszűnik a vakaródzás,akkor nagyon valószínű,hogy valamelyik korábbi táplálékösszetevőre érzékeny,amivel adig etették.Táp ügyében érdeklődjön állatorvosánál.
A keverék cicákat hívjuk házi macskának, nincs külön olyan fajta, hogy házimacska.
Ha ez 100%-ig igaz lenne, akkor például egyetlen kisgyerek sem sportolna, sportolhatna. Pedig nagyon sokan teszik, ami sokat segít a testi fejlődésükben. Ugyanez a helyzet a kutyákkal is. Önmagában a mozgatás, sportolás nem probléma, de be kell tartani néhány szabályt: csak fokozatosan szabad terhelni, nem szabad hirtelen nagy terheléseknek kitenni, és hagyni kell kellően pihenni, ha fáradni látszik. Egyébként pedig azt javaslom, részletekről jobb, ha konzultál a hasonló fajtájú kutyák kiképzését végző szakemberekkel.
Ki kellene deríteni, mi az oka a lábak nyalásának, rágásának. Egyébként 14 éves korban egy német juhásznál örüljenek, hogy él, egy ilyen problémának számtalan háttér oka lehet. Fájhatnak a lábai, a hasa, az ízületei, stb...
Valószínűleg az új nagy hely miatt van "zavarban". Mivel sokkal nagyobb akváriumot kapott hirtelen, neki ezt meg kell szokni, "fel kell térképeznie". A hüllők általában, az új helyen néhány napig nem esznek, nem nagyon mozognak, elbújnak. Ez nekik hatalmas stressz, de meg fogja szokni. Ha az áthelyezés előtt nem mutatott semmilyen betegségre utaló jelet, akkor szerintem csak a stressznek tudható be a viselkedés. Ha 1-2 hétig is ezt csinálja, akkor ajánlatos specialista állatorvoshoz vinni, a haziallat.hu-n talál is ilyet.