7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Természetesen különbséget tesz majd, mivel azok ismertetőjelei semmiben nem változtak. Amire Ön gondol, az valószínűleg a szexuális dominancia jelensége. Amennyiben megírja e-mail címét, tudok küldeni ez ügyben olvasnivalót, mert sajnos a témában a magyar nyelvű információkból nagyon nagy a hiány.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Az ivartalanítás után van viselkedés változás, de ez talán nem érinti a játékosságot, de persze nincs rá garancia. Általában nyugodtabbak kiegyensúlyozottabbak lesznek az állatok. A vemhesség szintén okoz viselkedésbeli változásokat, de miután ez is állatonként más és más nem lehet jóslásokba bocsátkozni. Mint állatorvos sokkal komolyabb okokat tudok felsorolni az igen-vagy nem, korábban és később, ellés előtt vagy utóbb, mellett és ellen, és ezek sem minden oldalról egyértelműen, törvényszerűségek. Az én álláspontom minden szempont figyelembevétele után az, hogy a lehető legkorábban , még az első ivarzás előtt történjen meg az ivartalanítás. Így elkerülhető a későbbi emlődaganat, gennyes méhgyulladás, elhízás, magatartási zavar stb.
Az epilepsziának igen változatos megnyilvánulási formái lehetnek. A súlyos, eszméletvesztéssel járó rohamoktól kezdve az alig észrevehetőig. A leírt tünetek alapján akár epilepsziás rohamról is lehet szó. Hasonló tünetek azonban pl. görcsökkel járó betegségek, oxigénhiányos állapot, vércukorszint problémák esetén is előfordulhatnak. A legjobb lenne, ha mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost.
Kérdésére leginkább egy állatorvosi vizsgálat után lehetne választ adni. A tüdőgyulladás mellett akár daganatos megbetegedés is szóba jöhet. Utóbbi sajnos patkányoknál nem ritka.