7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
Természetesen megkaphatja. A védőoltásoknak nincs testsúly határa, és adagja megegyezik a 0,5 kg és 50 kg-os kutyában is. Lénye, hogy a megfelelő életkorban kapja azokat.
Kijáró cicákat érdemes Leukózis ellen is oltatni, és ha egyedül is fog kijárni, akkor veszewttség ellen feltétlen. Létezik még oltóanyag a FIP ( fertőző hashártyagyulladás) megelőzésére is.
Látatlanul nehéz megmondani, hogy miért nem kötődik a kutya sem az embertársaihoz, sem az életteréhez. Az okok ismerete nélkül pedig még nehezebb tanácsot adni. Hasonló helyzetekben, csak egy helyszíni megfigyelés, felmérés és a kutya tesztelése után lehet érdemben tovább haladni a megoldás irányába.
Előfordulhat, hogy egy széna darab szúrta meg- ilyen van- de mindenképp mutassátok meg orvosnak, mert lehet egy gyulladás is- esetleg a szájüreg felől is, csak még nem érzékeny...Rövid kezeléssel helyrehozható..
A fehéres vizelet az utalhat kevés folyadékra is- ilyenkor összesűrűsödik a vizelet és ilyen állagú lesz, ebben az esetben több folyadék vagy lédús zöld megoldás- azonban a véres vizelet már nem játék- valószínűleg felfázás, ami gyulladást okozott kell a nyuszinak gyógyszer- valószínű antibiotikum, de ezt orvos írja fel illetve adja be...El kéne őt vinni, vagy hívni orvost, mert magától ez nem fog elmúlni- addig is lehet neki adni a víz mellé kamillateát- csak úgy natúr- az átmos és fertőtlenít...