7251. Ezeket a nyári gyümölcsöket és zöldségeket tilos adni kedvencünknek
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Igen, az ivarérettség az agresszióra egyébként is hajlamos kandúroknál csak fokozza azt. Javaslom az ivartalanítást.
A shar-pei egy igen különleges és érzékeny fajta, amelyhez csak viszonylag kevés állatorvos ért igazán. Én egyet ismerek közelebbről, őt tudom ajánlani Önöknek is: dr. Seregi Antal a Felicavet klinikán Budapesten, Gazdagréten a XI. Rétköz u. 16. szám alatt.
Ha a vérzés másik kakas által okozott sérüléstől van, akkor a sebet Betadinnal kell fertőtleníteni. Ha nem látható a vérzés helye, oka, akkor állatorvosnak mutassa meg, a leírtakból nem lehet diagnózist adni.
Kedves Andrea! Egy 100 ml-es steril, gyógyszertári barna üvegbe tegyen 10 golyócskát és töltse fel kb. háromnegyedig jó minőségű forrásvízzel. Az adagolás gyakoriságában és időtartamában alkalmazza a felíró állatorvos által javasoltakat. Mielőtt egy műanyag kiskanállal az előírtak szerint beadja a kutyának az oldatot, ne felejtse el dinamizálni, azaz kb 10 x - pl. egy vastagabb, rugalmas könyvhöz - erőteljesen odaütni az üveget. Az elkészített oldat tárolására is ügyeljen, ne kerüljön elektromágneses sugárzás (pl. mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.) közelébe. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Tel.: 06 1 3211355
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.