7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
Amíg nem tudja, hogy mi ellen kellene védekezni, nem nagyon lehet használható tanácsokat adni. A nyestfélék valóban gyanúba hozhatók, ellenük azonban nagyon nehéz (szinte lehetetlen) védekezni. Az aprójószág biztonságos bezárása lehet megoldás.
Igen a fehér váladék hüvelygyulladás jele lehet, kellene egy hüvelyvizsgálat, azonban lehet, hogy a tüzelés is megkezdődött. Ha tenyésztési szándék van, meg kellene mutatni egy állatorvosnak, hogy ki tudja zárni a gyulladást.
A madaraknál idősebb korukra (is) jellemző, hogy ritkulhat a kültakarójuk. Mindenesetre nem ártana külső élősködők ellen kezelni, pl. Ivermectin light spot on készítménnyel. Folyamatosan legyen előttük ásványi anyag készítmény, hetente kapjanak vitamin kiegészítést. Az olyan készítmények, mint az évtizedekkel ezelőtt favorizált, ivóvízben oldható Jolovit, a díszmadártartásban már idejét múlt, mivel jellegzetes szagát, ízét a madarak többsége nem kedveli és mire annyira megszomjaznának, hogy elfogyasszák, már véget is érhet az egy-két napos kezelés. Inkább a korszerűbb kiegészítők közül válogasson, mint a Hema termékei, vagy a galambászok körében népszerű német gyártmányú készítmények.
Csak általános válaszokat tudnék adni. Nem a fajta a legnagyobb kérdés egy ilyen helyzetben. A legfontosabb, hogy jó helyről, jó tenyésztőtől válasszanak kutyát. Azt is figyelembe kell venniük, hogy milyen életmódot élnek a szülők, hogy mennyi időt tudnak a kutyával tölteni stb. Kérem, olvassa el a "Honnan vásároljunk kutyát?" című cikket. Ha követi a benne leírtakat és jó helyről vásárol jó vérvonalú kutyát - biztosítja a legtöbbet, amit egy kutya kiválasztásánál megtehet. Mindez, sajnos még mindig nem garancia arra, hogy esetleges rejtett hibák vagy genetikai problémák később kiderüljenek. Ha követi a cikk tanácsait, így tudja megelőzni a legtöbb problémát és a kislányának - kislánya mellé a legmegfelelőbb kutyák kiválasztani.
Dió 7 hónaposan párzott először, kutyusoknál ez az ivarérés ideje. Nem írja, hogy lett-e ellenőrizve a vemhesség ténye. Valóban egy néhány napos, lázzal, levertséggel, hányással járó betegség adott esetben okozhat vetélést, azonban ennek lett volna látható jele, ha az ellés rendes idejében, azaz kb. 2 hónappal a tüzelés után esett volna ebbe a betegségbe. Tehát kérdéses, hogy Dió egyáltalán vemhes volt-e.Meddőség fennállását a túl korai párzás miatt nem valószínűsítem, a betegséggel kapcsolatban kevés az információ, a kutya kivizsgálása javasolt. Hogyha - ahogyan írja - 13 hónapos most Dió, akkor a következő tüzelésének jönnie kell, nem feltétlenül kóros, ha eddig nem tapasztalták.