7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
A gyászfolyamaton ugyanúgy átesnek az állatok, mint mi emberek. Ezt el kell fogadnunk és meg kell nekik engednünk. Ha most elkezdjük „babusgatni-dédelgetni” olyan dolgokkal, melyeket korábban nem tettünk vagy nem engedtünk meg a cicánknak, akkor bizony itt van az a pont, ahol alaposan el tudjuk szúrni további nevelését és barátságát. Az is változó, hogy mennyi idő alatt heveri ki – mert ez kapcsolat és személyiség függvénye. Mivel a macskák meglehetősen függetlenek szeretnek lenni, nehezen viselik az életükben beálló változásokat. Ugyanakkor rendkívül ragaszkodóak, csak egészen másképp fejezik ezt ki, mint pl. a kutyák. Mit tehet egy macska tulajdonos, mikor cicája gyászol? Először is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kizárható legyen mindenféle megbetegedés. Ilyenkor az állatorvos tud felírni pl. étvágyfokozót, amely közvetve (a táplálkozás helyreállásával) segíti a depresszió enyhülését is. Ebben az időszakban különösen oda kell figyelnünk arra, hogy cicánk elfoglalt legyen: szüksége van sok fizikai aktivitásra, játékra, esetleg sétára (ha korábban ez szokás volt a családban). Ugyanakkor bármilyen rutinhoz is volt szoktatva a macska, azt a lehetőség szerint be kell tartani továbbra is. Ugyanez vonatkozik a lakásra, környezetre is. A tulajdonosnak várnia kell bizony pár hónapot, mielőtt drasztikusan átrendezné a lakást. Nem szabad elfelejtenünk, hogy az állatok is gyászolnak. Talán csak annyiban más a gyászuk, hogy nem egyértelműen tudják a gyász érzését a halálhoz kötni. Számukra nem létező a „halál” vagy a „hiány” fogalma (ebből a szempontból). Annyit tudnak bizonyosan, hogy valaki, akihez kötődtek, már nincs jelen az adott lakhelyen. Viszont az nem feltétlenül értik, MIÉRT nincs már ott a társuk / barátjuk / gazdájuk. Ez valamivel kézzelfoghatatlanabbá teszi számukra az elvesztett fél hiányának megértését, ezzel növelve az érzelmi zűrzavart, és növelve a depresszió (étvágytalanság, levertség, kedvetlenség) esélyét. De egy szerető gazdi (szeretete, megértése, figyelme) óriási segítséget jelent a cicának.
Így nem lehet tudni, állatorvosnak meg kell mutatni.
Az új helyre kerülés sok kölyöknek elég nagy stresszt jelent, Kell egy pár nap, mire megszokja az új helyet. Ez idő alatt jelezheti így is a diszkomfort érzetét. De ha 1-2 napon belül ez nem múlik el, jobb lenne megmutatni orvosnak. (Akivek egyébként is kell találkozni, mert egy 9 hetes kutyával van éppen elég tennivaló egészségvédelmi téren is.)
Van különbség a két Béres csepp összetételében, úgyhogy kutyusának csak a Minerát javasolhatom.
Valóban 6 és 8 hónapos kor között válnak a kutyák ivaréretté, egyes fajták között lehetnek eltérések. Az is előfordulhat, hogy az ivarzás tünetei nem voltak kifejezettek, de a különböző endokrin szervek alulműködése is állhat a háttérben, ezért ha úgy látják tartósan, hogy nem tüzel a kutya, javaslom keressenek fel egy állatorvost. Az pedig hogy a hasa alját harapdálja lehet viszketés vagy egyéb bőrelváltozások, esetleg bűzmirigyproblémák miatt is, ezt is érdemes lenne mihamarabb kivizsgáltatni.